Ženy Austinu braly všechny body

Ve třetím kole II. ligy žen ve volejbalu hostily hráčky VK Austin Vsetín v hale základní školy na Hovězí tým Brna – Juliánova. Nepříjemný soupeř, s nímž mají Vsetíňanky z uplynulých sezón velmi vyrovnanou bilanci, tentokrát odjel z Valašska bez bodu.

VK AUSTIN – Juliánov 3:1 (23, 21, -20, 21), 3:0 (14, 21, 22)

Juliánov není pro Vsetín právě příjemným soupeřem. Celek, který v uplynulé sezóně skončil na posledním místě druholigové tabulky, ale do soutěže se opět vrátil, měl ve Vsetínem bilanci zápasů 2:2. Vsetín tedy věděl, že jej nečeká nijak jednoduché dvojutkání. Trenér Jiří Žůrek měl ale k dispozici kompletní dvanáctičlenný kádr, takže mohl využívat nejrůznější kombinace hráček, čehož také v průběhu zápasů hojně využíval.

Ranní utkání mělo velmi vyrovnaný průběh, přičemž se rozhodovalo až v koncovkách jednotlivých setů. V prvních dvou měl navrch Vsetín a vedl tak už 2:0. Brňanky však nesložily zbraně a ve třetí sadě, i díky zvýšenému počtu chyb na straně Vsetínských, snížily na 1:2. Čtvrtý set byl vyrovnaný až do závěru, kde mělo Brno dokonce blíže k vítězství a srovnání stavu. Vsetínský celek se totiž ve střední části sady dostal do útlumu, čehož hostující tým využíval. V samotném závěru při servisu Adély Krchňákové však přihrávající Brňanky udělaly několik nepochopitelných chyb a domácí hráčky tak mohly slavit tříbodové vítězství.

Do odvety vstoupil Vsetín ve velkém stylu a v první sadě obrazně smetl svého soupeře z palubovky, a to díky dobré vlastní hře, ale hlavně díky velkému množství chyb na straně Brna. V následujících sadách se sice hra lehce vyrovnala, ale domácí tým povzbuzovaný zaplněným hledištěm, jistě kráčel za vítězstvím. Svého soupeře porazil i v následujících dvou sadách a vyhrál 3:0.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: Věděli jsme, že nás nečeká nijak lehký úkol. Proti Juliánovu se nám nehraje tradičně příliš dobře. I přesto je to soupeř, se kterým bychom měli doma bodovat, a to se nám podařilo. Díky vyrovnanosti a kvalitě celého kádru letos můžeme v případě, že se někomu nedaří, častěji střídat, a na hřiště se tedy v průběhu utkání dostávají všechny hráčky. I dneska tomu tak bylo a musím děvčata za předvedený týmový výkon, kdy se dokázaly i za nepříznivého stavu zvednout, pochválit.

Sestava Vsetína: Daniela Adamcová, Lucie Čalová, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Martina Jelínková, Michaela Klimešová, Veronika Koňaříková, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Lenka Michálková, Jana Mikulajová, Alena Veličková.

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4