Volejbalistky Austinu ukončily první polovinu soutěže vítězně

Druhá liga volejbalistek má za sebou přesně polovinu sezóny. Poslední dvojutkání první půle soutěže přinesl přímý souboj o sedmou příčku tabulky mezi vsetínským VK Austin a Prostějovem. Oba týmy před ním totiž měly v tabulce stejný počet bodů. Úspěšnější byl na domácí půdě vsetínský tým, který zvítězil 3:2 a 3:0, Vánoce tak stráví na sedmém místě s devíti prohrami a devíti vítězstvími.

VK AUSTIN – Prostějov 3:2 (10, -17, -15, 11, 8), 3:0 (22, 22, 24)

Vsetínské volejbalisty očekávaly před utkáním s Prostějovem vyrovnaný souboj. Soupeř ale dorazil pouze se šesti hráčkami, což zvýšilo šance domácích na úspěch. Vstup do prvního utkání se jim vydařil velmi dobře a vyhrál první sadu jasně 25:10. Pod dojmem jasné převahy ale následně tým z Hané podcenil, ten se „chytl“, začalo se mu dařit a ujal se vedení 2:1 na sety. Vsetín ale naštěstí zmobilizoval síly, učinil změny v sestavě a hodlal se ještě o body poprat. Ve čtvrté sadě byl stav vyrovnaný až do chvíle, kdy na servis přišla vsetínská blokařka Dagmar Jasná. Svým výborným servisem doslova rozebrala prostějovský tým a sedmi přímými body zajistila vyrovnání na 2:2. Od té doby byl Austin psychicky nahoře a následný tie-break zvládl bravurně, o k čemuž opět přispěla svým servisem Jasná. Během jediného utkání si připsala 12 přímých bodů ze servisu a spolu s dobrým výkonem v útoku a na bloku byla nejlepší hráčkou domácího týmu. Vsetín si tak připsal dva důležité body.

V odvetě vsetínský trenér vsadil na nejzkušenější hráčky a udělal dobře. Tým podal koncentrovaný výkon a svého soupeře porazil ve třech setech. Hlavní útočnou silou byla tentokrát druhá blokařka Lucie Čalová, s jejímiž smeči si obrana hostů nevěděla rady. V obraně Čalová navíc dokázala ve spolupráci se spoluhráčkami svými bloky útočnicím z Prostějova výrazně znepříjemňovat život. Další tři body tak zaslouženě zůstaly na Valašsku.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Po dlouhé době se nám podařilo zvítězit v obou utkáních, což nám zajistilo sedmou příčku po první polovině sezóny. Navíc jsme Prostějovu, který je za námi, odskočili o čtyři body. I přes tato vítězství jsme ale trošku zaostali za plánem, kterým bylo páté až šesté místo. Snad se nám ve druhé polovině soutěže podaří tyto naše plány naplnit.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Michaela Klimešová, Lucie Čalová, Martina Jelínková, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Dagmar Jasná, Daniela Adamcová, Alena Veličková a Nikola Kostková. Trenér: Jiří Žůrek.

Posledních 30 dnů: 159 | Posledních 7 dnů: 40 | Poslední den: 7