Volejbalistky Austinu na Ostravu nestačily

Druhou polovinu probíhajícího ročníku II. ligy zahájily vsetínské volejbalistky na půdě druhého celku tabulky Ostravy B. Na podzim dokázaly uhrát s tímto soupeřem remízu a tak i tentokrát pomýšlely na zisk nějakého toho bodíku. Nakonec však odjely zpět domů s prázdnou.

Ostrava B – VK AUSTIN 3:0 (16, 22, 13), 3:1 (18, 12, -20, 18)

Předsevzetí v Ostravě bodovat dostalo trhlinu už před odjezdem, neboť z důvodu pracovního vytížení chyběla nejvíce bodující hráčka, blokařka Dagmar Jasná, a nemocná smečařka Daniela Adamcová. I přesto Vsetín vstoupil do utkání dobře a s domácími držel v prvním setu krok až do jeho poloviny, poté přišlo několik nevynucených chyb a Ostrava se mohla radovat. Ve druhé sadě byla hra ještě vyrovnanější, ale byly to opět zbytečné chyby, které pomohly domácím k zisku setu. Ve třetím dějství už byl Vsetín psychicky nalomen a prohrál jasně 13:25 a celkově 0:3.

Do odvety nastoupil Austin s cílem odčinit dopolední porážku. Ostrava ale opět podávala koncentrovaný a kvalitní výkon, díky kterému se dostala do vedení 2:0 na sety. Vsetín ale ještě nehodlal složit zbraně, provedl několik změn v sestavě, které se osvědčily už v koncovce druhé sady, a do třetího setu vstoupil velmi dobře. V jeho celém průběhu si pak celek z Valašska udržoval několikabodový náskok a snížil průběžný stav na 1:2. V této chvíli se zdálo, že by mohl získat i nějaký ten bodík. Ostravanky však opět zkoncentrovaly své síly, a díky téměř bezchybnému výkonu nakonec dotáhly utkání do vítězného konce.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Opět se potvrdilo, že náš kádr je velmi úzký a při absenci jedné, dvou hráček, máme velké problémy. Ostrava je houževnatý tým, který nemá žádné výrazné individuality, nejsou to žádné ranařky, ale i díky vynikající nahrávačce podává velmi kvalitní týmový výkon. Narozdíl od nás se jeho hráčky nedopouštěly téměř žádných nevynucených chyb. Právě ty nás v rozhodujících chvílích srážely. Bohužel, naše chyby přicházely v celých sériích, kdy jsme umožnili soupeři pěti, šestibodové šňůry, které rozhodovaly do té doby jinak vyrovnané sety.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Michaela Klimešová, Lucie Čalová, Martina Jelínková, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Alena Veličková, Nikola Kostková, Martina Žůrková. Trenér: Jiří Žůrek.

Příští sobotu 16. ledna hostí ženy VK Austin Vsetín na palubovce tělocvičny v Hovězí lídra tabulky Nový Jičín. Začátek prvního utkání je v 9 hodin, odveta začíná ve 13 hodin.