Kadetky si upevnily druhé místo

Naše kadetky si zopakovaly výsledek z prvního dvojutkání ve Veselí  n.M.   3:0 (21,23,9) a 3:1 (-23,16,11,20), čímž si upevnily umístění na druhém místě v tabulce za „kralujícím“ Zlínem.  A jak hodnotí hru trenér Pavlica?

Do Veselí jsme jeli bez nahrávačky Krejčí, která si poranila rameno na školním lyžařském výcviku. V poslední době jsme intenzivně zkoušeli hru na jednu nahrávačku a ta když neočekávaně chybí, může se to projevit i na výkonu celého týmu. Musím však holky pochválit - Bětka Doleželová i Hanka Šťastná  tento neočekávaný výpadek zcela nahradily. A když se herně dařilo i ostatním, dosáhli jsme nejen dobrého výsledku, ale potěšila i předvedená hra bez velkých chyb a výkyvů. V prvním utkání jsme soupeřky nepustili vůbec k ničemu,vývoj setů umožnil jakákoliv střídání i zkoušení herních kombinaci. Navíc nebyl patrný rozdíl ve výkonu ani po provedených střídáních.

V druhém zápase se domácí hráčky výrazně zlepšily na příjmu podání, samy dobře podávaly a to se projevilo ve vyrovnanějším  průběhu jednotlivých setů. I když jsme v úvodním setu měli značný náskok (9 bodů), po provedeném dvojstřídání  se veselské kadetky bodově dotáhly na stav 23:23, a když jsme o nepatrný kousek vyhodili smeč a následně pokazili příjem, o vítězství v setu jsme přišli.  Po dalších změnách v sestavě jsme již byli herně výrazně lepší a zápas dotáhli až do vítězného konce. Chvílemi to byl z naší strany docela pěkný volejbal, přitom si zahrály všechny přítomné hráčky.