Austin se Svitavami opět remizoval

V předposledním dvoukole II. ligy žen hostily volejbalistky VK Austin ve sportovní hale Na Lapači Svitavy. Ty jsou sice předposlední, ale v posledních kolech podávají dobré výkony. O to se přesvědčily i Vsetíňanky. Pomýšlely sice na plný bodový zisk, nakonec však na Valašsku zůstaly body pouze za jedno vítězství v tie-breaku.

VK AUSTIN – Svitavy 3:2 (20, -22,-21, 10, 15), 0:3 (-20, -17, -17)

Vsetínský tým nastoupil v plné síle a v posledním pdvojzápase na domácí půdě chtěl sebe i diváky odměnit dvěma vítězstvími. V prvním setu si Austin po počáteční přetahované vybudoval až pětibodový náskok, který udržel bez větších problémů až do koncovky. Druhý set pak měl dvě tváře. Nejprve přišel obrovský tlak Austinu, který vyústil ve vedení 12:0 a 14:2. V této chvíli téměř nikdo nepochyboval o vítězi nejen této sady, ale i celého utkání. Soupeřky měly velké problémy s přihrávkou, a pokud se jim  už podařilo zaútočit, výborná obrana domácích zapracovala na jedničku. Od poloviny setu, snad pod dojmem jasné převahy, se ve hře domácích začaly objevovat nevynucené chyby. Svitavám naopak už o nic nešlo, hrály na maximální riziko a to se jim vyplatilo. Ani střídání Vsetínu nepomohlo a rázem byl stav vyrovnyný 19:19. Austin se z toté sprchy už nedokázal vzpamatovat a prohrál set 22:25.

Ani ve třetím setu se vsetínské hráčky nedokázaly z předchozí porážky zvednout, po celou dobu dotahovaly a sadu prohrály rozdílem čtyř bodů. Do této sady trenér Žůrek zcela přeskládal sestavu, což se ukázalo jako dobrý tah. Austin zabojoval a soupeřky smetl z palubovky drtivým způsobem 25:10. Nyní to byly naopak domácí, které měly mít psychicky navrch. Na palubovce to ale vypadalo zpočátku naopak. Svitavy zahrály několik šťastných míčů a dostaly se do čtyřbodového trháku. Za stavu 9:13 už to s Austinem nevypadalo dobře, ale nevzdal to a nakonec vydřel vítězství 17:15 a celkově tedy 3:2.

Odpolední odveta se Vsetínu vůbec nevyvedla, s nadšením hrající Svitavy v ní byly lepší. Vsetín se dopouštěl celých sérií nevynucených chyb, nebyl schopen sestavit účinný blok, nedařila se ani hra v poli. Na útoku byly vsetínské smečařky zcela bezzubé a nedokázal překonat bloky soupeřek. Nepomohlo ani střídání a tak vsetín odešel vcelku hladce poražen 0:3.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Věděli jsme, že Svitavy jsou nevyzpytatelné. Vždyť na podzim jsme s nimi získali také pouhé dva body. Ale doma jsme si věřili na vítězství. Kdybychom dovedli do vítězného konce druhý set prvního zápasu, kde jsme vedli o 12 bodů, mohlo se vše vyvíjet jinak. Zisk pouhých dvou bodů ze šesti možných je pro nás jednoznačná ztráta. Určitě jsme se chtěli s našimi fanoušky loučit jinak... Nyní nás čeká poslední dvoujutkání v Prostějově, který je před námi o tři body na pátém místě. Určitě se budeme snažit vylepšit si tam reputaci a ještě o konečnou pátou příčku tabulky zabojovat.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Martina Jelínková, Alena Veličková, Jana Mikulajová, Dagmar Jasná, Daniela Adamcová, Lucie Čalová, Nikola Kostková, Michalela Klimešová, Adéla Krchňáková, Veronika Koňaříková