Kadetky po boji udolaly Veselí

Naše kadetky zahájily zápas špatně. Před závěrečnou koncovkou sice vedly o cca 3 body, ale na svém kontu měly 9 pokažených podání a 3 body soupeřek přímo z podání, kdy si dávaly přednost, kdo příjem provede. Hráčky z Veselí nehrály doslova nic. Ve druhém setu naše hráčky přestaly kazit a výsledek byl jednoznačný  25:8. Ve stejném výkonu začal i třetí set a vše vypadalo velice jednoduše. Jenže ! Pod dojmem snadného vítězství domácí hráčky  polevily, soupeř se chytil, srovnal a do stavu 19:19 to byla přetahovaná o každý bod. Jenže pak přišly naše chyby na útoku a set získaly holky z Veselí (-20). Ani ve čtvrtém setu se našim hráčkám nedařilo dostatečně bodovat a opět set prohrály (-20). Poprvé za celou sezonu o výsledku rozhodoval pátý set a ten již byl jednoznačně v režii našich kadetek. Zpřesnily hru, dobře podávaly, nedělaly zbytečné chyby a proto soupeřky uhrály je 6 bodů.

Druhý zápas se odehrál již v režii vsetínských kadetek, kdy zvítězily přesvědčivě 3:0  (18,20,13) a mohly se tak radovat i z konečného 2. místa v soutěži za dominantním Zlínem.

A hodnocení z pohledu trenéra -  Všechny týmy v soutěži udělaly velký pokrok a je to poznat i na herních dovednostech. Často o výsledku zápasů rozhoduje psychika hráček. Tak jak my máme zbytečné obavy ze Zlína, tak se projevuje i hra našich soupeřek z Veselí a Uherského Brodu vůči nám. A je to i opačně. Pod dojmem snadného vítězství dochází k podcenění. To se nám vymstilo v prvním zápase, kdy jsme nepochopitelně polevili, a následně ztratili 2 sety. Přitom herně jsme byli výrazně lepší, soupeř se jen bránil a bodově těžil z našich vlastních chyb. Ocenit musím přístup a výkon v pátém setu. Druhý zápas – herně dobrý. Proti minulému týdnu jsme podali o hodně lepší výkon, takže přes ztrátu bodu – spokojenost.