Austin v konečné tabulce nakonec sedmý

K poslednímu utkání II. ligy zajížděly volejbalistky VK Austin Vsetín do Prostějova. Vzhledem k vyrovnanosti soutěže až na výsledku tohoto zápasu záviselo jejich postavení v konečné tabulce. V případě dvou výher mohly poskočit na pátou příčku, naopak v nejhorším případě mohly skončit až osmé. Díky zisku jednoho bodu za prohraný tie-break druhého zápasu jim nakonec patří v tabulce sedmé místo.

Prostějov - VK AUSTIN 3:0 (20, 20, 23), 3:2 (-18, -15, 21, 19, 11)

K poslednímu dvojutkání Vsetín odjel bez smečařky Adamcové. Také nejúdernější smečařka Klimešová se potýkala se zdravotními problémy, nepodala tak obvyklý výkon a už během úvodního duelu musela ze hry odstoupit. I v kombinované sestavě ale Vsetín hrál velmi dobře a byl Prostějovu důstojným soupeřem. Domácí oproti podzimu, kdy jej Vsetín dvakrát porazil, značně posílily. Hlavně nové libero, které se vrátilo z Německa, podalo neskutečný výkon a zachránilo Prostějovu mnoho míčů, jež by jinak znamenaly body pro Vsetín. Na straně Prostějova byla také tentokrát i vyšší útočná síla.

I když tomu výsledek nenapovídá, všechny tři sety byly velmi vyrovnané a o vítězi rozhodl pouze vyšší počet nevynucených chyb na straně Austinu.

V odvetě postavil domácí trenér druhou nahrávačku a na hře to bylo hned poznat. Vsetín, i když už ztratil šanci na pátou příčku tabulky, chtěl odčinit dopolední prohru a získat důležité body nutné k co nejlepšímu konečnému umístění. Děvčata ve dvou prvních setech své soupeřky přehrávala a mířila k vítězství. Do třetího setu ale Prostějov opět postavil základní sestavu a hra se vyrovnala. Když pak v koncovce třetí sady byly prostějovské hráčky úspěšnější, vidina jasného vítězství se Vsetíňankám rozplynula. Ve čtvrté sadě uspěl opět Prostějov a také v tie-breaku byl lepším celkem. Nakonec se tedy i ve druhém zápase radovaly z vítězství 3:2 domácí. Vsetín získal alespoň jeden bod, díky kterému v konečné tabulce obsadil sedmou příčku před Bílovcem. Prostějov naopak upevnil svou pátou pozici, na kterou si právě Austin dělal zálusk.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Po výbuchu v minulém kole se Svitavami jsme měli na pátou příčku už pouze teoretickou šanci, a to v případě zisku pěti bodů. Bez dvou smečařek navíc byla naše situace ještě komplikovanější. I když jsme bojovali ze všech sil, soupeř byl tentokrát lepší. Za podaný výkon ale naše holky zaslouží pochvalu. Nakonec jsme rádi i za jeden bodík, který nám pomohl ke konečné sedmé příčce. Vzhledem k vyrovnanosti celé soutěže ani tato pozice není úplně špatná. Naším cílem bylo udržet se, což jsme splnili. Já ale pomýšlel na trošku lepší umístění, konkrétně právě na páté místo.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Martina Jelínková, Alena Veličková, Jana Mikulajová, Dagmar Jasná, Lucie Čalová, Nikola Kostková, Michalela Klimešová, Adéla Krchňáková, Martina Žůrková.

Posledních 30 dnů: 158 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 1