Na Lapači se rozdávaly volejbalové medaile a poháry

Opravená sportovní hala Na Lapači byla v neděli 3. dubna místem konání druhého turnaje Poháru juniorek Krajského volejbalového svazu Zlín. Pořadatelský klub VK Austin Vsetín a jeho družstva tak na domácí půdě ukončila sezónu. Na Lapači se tak předávaly medaile a poháry jak za účast v dlouhodobé soutěži, tak i v Poháru KVS Zlín.

V podzimním kole se vsetínským kadetkám, které se zúčastnily poháru v juniorské kategorii, podařilo získat pouze jediný bod a před domácím turnajem byly na posledním pátém místě. Tentokrát byly o mnoho úspěšnější. Hned v prvním zápase s průběžně vedoucím celkem Kroměříží dokázaly po velmi dobrém výkonu zvítězit 2:0. V zápase s Valašským Meziříčím sahaly po výhře v prvním setu, když vedly 23:22, ale nakonec byly poraženy 0:2. Shodně se jim vedlo i s konečným vítězem - juniorkami Uherské Hradiště. První sadu prohrály opět nejtěsnějším rozdílem, ve druhé už nedokázaly soupeřkám účinně vzdorovat a podlehly tedy také 0:2. V posledním utkání pak zvítězily nad torzem vsetínských juniorek 2:0.  „V tomto druhém kole poháru tyto výsledky znamenaly třetí místo, což je velikým úspěchem. Holky prokázaly, že dokáží úspěšně vzdorovat i starším a zkušenějším soupeřkám,“ chválil své svěřenkyně trenér Bohdan Pavlica.

Juniorský tým se před počátkem právě skončené sezóny rozpadl a jeho torzo doplněné kadetkami odehrálo jen pohár. V podzimním kole zvítězily juniorky pouze ve vzájemném utkání s kadetkami, tentokrát se jim podařilo porazit špatně hrající Kroměříž a díky výbornému podání Katky Šrámkové i celkově druhé družstvo Valašského Meziříčí. „Škoda jen, že holky přestaly trénovat a nevyužily šance postupně doplnit ženské ligové družstvo,“ dodal Pavlica.

V celkovém hodnocení juniorského poháru kadetky Austinu sice obsadily poslední páté místo, jejich výkon je však příslibem do dalších utkání. Juniorky skončily čtvrté. Vítězem se stalo družstvo Uherského Hradiště.

V dlouhodobé soutěži kadetek – krajském přeboru – dosáhla naše děvčata na pěkné druhé místo, když zaostala pouze za Zlínem, jehož kádr tvoří převážně studentky sportovního gymnázia zaměřeného mimo jiné i na volejbal. Tento tým absolvoval soutěž bez porážky.

Posledních 30 dnů: 158 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 1