Ceny mladším žačkám předala reprezentantka Monzoni

Volejbalový klub Austin Vsetín byl v neděli 10. dubna pořadatelem Poháru Krajského volejbalového svazu Zlínského kraje v kategorii mladších žaček. Ve sportovní hale Na Lapači se utkalo celkem pět týmů, z nichž nejlépe si počínalo „áčko“ Kroměříže. Domácí týmy obsadily druhou a pátou příčku. Překvapením pro všechny mladé hráčky bylo to, že jim diplomy předala vsetínská odchovankyně a dlouholetá reprezentantka Michaela Monzoni.

Kroměříž přijela do Vsetína se dvěma družstvy, dva týmy ze svých mladých hráček postavil i pořadatelský VK Austin. Pátým celkem pak bylo družstvo Napajedel. Kroměřížské „áčko“ převyšovalo soupeře svou kvalitou a není tak divu, že všechny své zápasy vyhrálo poměrem setů 2:0. Ve velmi dobrém světle se ale předvedl i „A“ tým VK Austin složený ze zkušenějších domácích hráček, který poznal hořkost porážky právě jen s Kroměříží „A“. V dalších zápasech porazil Napajedla 2:0, Kroměříž „B“ po dramatickém průběhu 2:1 a své méně zkušené spoluhráčky z „béčka“ VK Austin 2:0. Ale ani domácí „béčko“ nepodalo zdaleka špatný výkon. Po počátečním „rozkoukávání se“ byla děvčata vyrovnaným soupeřem všem týmům, i když se jim podařilo získat pouze jeden bod za prohru s Napajedly v tie-breaku.

Konečné pořadí turnaje: 1. Kroměříž „A“, 2. VK Austin „A“, 3. Kroměříž „B“, 4. Napajedla, 5. VK Austin „B“.

Závěrečné utkání turnaje mezi domácími týmy si nenechala ujít ani vsetínská odchovankyně Michaela Monzoni, dlouholetá česká reprezentační blokařka se zkušenostmi z ligových soutěží v Itálii či Azerbajdžánu. Míša sice nyní žije v Itálii, kde se věnuje výchově svého 1,5 letého synka, ale během návštěvy u rodičů si našla čas a přišla se podívat do haly, v níž začínala svou bohatou sportovní kariéru. Pro děti tak byla Míšina účast při vyhlašování výsledků turnaje jistě velkou motivací pro jejich další rozvoj. Viděly totiž, že i ze Vsetína může vést cesta do reprezentačního dresu

Posledních 30 dnů: 160 | Posledních 7 dnů: 35 | Poslední den: 2