VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Turnaj Letní festival volejbalové mládeže

S letošní volejbalovou sezonou se oddíl   ZKY-KKY rozloučil účastí na výběrovém volejbalovém turnaji v Uherském Hradišti, kterého se zúčastnilo 12 oddílů z celé Moravy a Slovenska. Naše družstvo bylo nasazeno do skupiny se slovenskou Senicí, kadetkami Prostějova a Brna Juliánov. Prvního soupeře holky po vyrovnaném souboji porazily 2:1, kdy první set skončil v poměru 31:29 v náš prospěch, ve druhé setu prohrály 29:27 a až ve třetím setu zvítězily jednoznačně 15:9. Zápas s favorizovaným Prostějovem začal prohrou 17:25, ve druhém setu využily počátečního zaváhání soupeřek a uštědřily mu porážku v poměru 25:15, ve třetím, vyrovnaném setu vlastními chybami nezvládly koncovku a prohrály v poměru 12:15. Třetí zápas se však od počátku vyvíjel špatně. Holky neustály menší změnu v sestavě a poměrně hladce prohrály 2:0.  Do dalších bojů pak postupovaly ze třetího místa a v zápasech o umístění porazily ZKY Prostějova 2:0 a Přerov 2:1 a obsadily pak celkově 7. místo.

A jak to viděl trenér Pavlica?

7. místo je opticky horší výsledek, ale byly jsme nasazení do nejsilnější skupiny, kdy každé z družstev nakonec vyhrálo svou skupinu o umístění. V prvním utkání si holky vyzkoušely, jaké to je, když se v koncovce bojuje o každý bod, což je cenná zkušenost. Ve druhém zápase jsme jako jediní urvali set nakonec vítězovi celého turnaje. Ve třetím zápase jsme nedokázali eliminovat jedinou hráčku soupeřek, cca 186 cm vysokou smečařku, která útočila ze všech postů na hřišti a přitom neudělala jedinou chybu. I naši nejvyšší blokařku přeskakovala nejméně o 20 čísel a její spoluhráčky ji úspěšně zásobovaly pro vítězné údery. Jediný výpadek jsme měli ve druhém setu utkání o umístění, kdy již byla znát únava a nesoustředěnost a najednou si holky dávaly na hřišti přednost. Poprvé jsme si i vyzkoušeli hru s liberem a překvapivě to docela šlo. Rozhodně jsme na turnaji nebyli jen do počtu.

Hrály:  Kréjčí, Doleželová (nahrávka), Tkadlecová, Palová, Maštalířová (blok), Štachová, Kabeláčová (smeč), Janečková (univerzálka), Spisarová V. (libero).