Volejbalistky VK Austin pokračují dál ve II. lize

Volejbalistky VK Austin Vsetín skončily v uplynulém ročníku II. ligy na sedmém místě. Splnily tak předsezónní cíl, kterým bylo zachování ligové příslušnosti. Druhou ligu budou hrát i v příštím ročníku, jenž se rozběhne na počátku října. Stále tak zůstávají nejúspěšnějším ženským volejbalovým týmem v celém Zlínském kraji.

Uplynulá sezóna se pro vsetínský tým vyvíjela střídavě. Podařilo se udržet kádr z předcházející sezóny, když se rozhodla ukončit aktivní kariéru pouze jediná hráčka. Navíc tým získal tři posily na všechny tři posty, smečařku Michaelu Klimešovou, blokařku Janu Mikulajovou a nahrávačku Radku Adamcovou. Posledně jmenovaná, která měla krýt záda Petře Evjákové, sice absolvovala letní přípravu, ale do soutěže nakonec z rodinných důvodů nezasáhla. Post nahrávače tak zůstal i v dalším roce jediným, na který neměl trenér alternativu.

„I přesto si myslím, že jsme do sezóny vstupovali s nejsilnějším kádrem za dobu, kdy ligu hrajeme,“ uvedl trenér Jiří Žůrek s tím, že cílem sice bylo zachování ligové příslušnosti, ale on sám pomýšlel na páté místo tabulky. „Kvalita celků v soutěži sice neustále roste, ale podle mne jsme na střed tabulky měli,“ řekl dále trenér.

V průběhu sezóny se ale začaly objevovat problémy. Dlouholeté libero Lenka Michálková otěhotněla a na její post musela nastoupit univerzálka Nikola Kostková, některé hráčky se potýkaly se zraněními, jiným pravidelnou přípravu i účast na utkáních omezovaly pracovní či studijní povinnosti. I přesto měl tým ještě dvě kola před koncem soutěže šanci na pátou příčku dosáhnout. Rozhodl nepovedený dvojzápas se Svitavami, v němž bylo cílem získat plný počet bodů. To se nepodařilo a výsledkem tak bylo sedmé místo v konečné tabulce.

„I když jsem byl hned po soutěži trošku zklamaný, s odstupem času musím uznat, že i sedmé místo v konkurenci týmů, které mají daleko lepší zázemí a možnost vybírat si z hráček studujících vysoké školy v městech, kde sídlí, je pro nás úspěch,“ zhodnotil Jiří Žůrek a pokračoval: „My naopak bojujeme o to, abychom naše hráčky studující vysoké školy v Brně či Olomouci v týmu udrželi. Další hráčky žijí a pracují například v Ostravě či Brně, takže s trénováním je to velmi složité. Navíc velká část týmu jsou již matky a mají i rodinné povinnosti.“

Vedení klubu proto po sezóně čekalo těžké rozhodnutí, zda ve II. lize pokračovat či nikoli. Vzhledem k tomu, že všechny hráčky byly pro, VK Austin se ve II. lize objeví znovu. „Cílem bude opět udržení soutěže, což bude ještě těžší než v minulých letech. Budeme se snažit během roku do týmu, alespoň na trénincích, zapracovat některé mladé hráčky z kadetek a juniorek, aby měly snahu se zlepšovat a zkušené hráčky postupně nahradit. Nebude to jednoduché, ale nic jiného nám nezbývá. Že bychom získali nějaké posily z jiných klubů v okrese je prakticky nereálné. Nevím o žádné hráčce, která by byla lepší, než ty, které tady mám…,“ uzavírá trenér Žůrek.

Posledních 30 dnů: 160 | Posledních 7 dnů: 35 | Poslední den: 2