Volejbalistky Austinu chtějí udržet ligu

Ve stejné sestavě, jako na konci uplynulé sezóny, vstupuje do nového ročníku II. ligy volejbalový celek žen VK Austin Vsetín. Cílem týmu bude po sedmé příčce v uplynulé sezóně pro tu nadcházející opět udržet ligovou příslušnost.

Vsetínský tým je již několik let nejlepším ženským volejbalovým družstvem ve Zlínském kraji. I přesto, že ani zdaleka nemá takové možnosti výběru hráček, jako soupeři z větších měst, v nichž jsou například vysoké školy, už pět sezón okupuje střed druholigové tabulky. Základ sestavy přitom tvoří především odchovankyně vsetínského volejbalu, které v posledních sezónách doplnily mladé hráčky z rozpadnuvšího se družstva Rožnova. „Nemáme tolik možností, jako ostatní kluby. Na Vsetíně ani blízkém okolí nejsou vysoké školy, jako v Ostravě či Brně, kam přichází každoročně nové studentky, z nichž se řada věnuje volejbalu, a tamní trenéři tak mají daleko širší základnu,“ říká trenér Jiří Žůrek, který naopak u svých hráček oceňuje věrnost klubu. „Ty starší mají práci, rodiny a děti, a přesto volejbalu obětují spoustu času, a to nejen jako aktivní hráčky, ale i jako trenérky mládeže. Ty mladé zase studují v Brně či Olomouci, kde by měly možnost hrát stejnou soutěž, ale chtějí zůstat v našem týmu, i když mají spoustu starostí s dojížděním na tréninky. Máme i hráčky, které trvale žijí v Brně či Ostravě, ale Vsetínu zůstávají věrné. Jsme asi dobrá parta,“ pokračuje trenér.

Před novou sezónou, která pro vsetínské hráčky začala 1. října dvojzápasem v Bílovci, absolvoval tým tvrdou letní fyzickou přípravu završenou třídenním soustředěním na Hovězí. Zde se už volejbalistky věnovaly především pilování herních situací a nácviku činností v obraně i útoku. „Do přípravy se s námi zapojily i hráčky z týmu juniorek a kadetek, které by postupně měly ženský tým doplnit. Tři z nich se s námi zúčastnily i soustředění, takže doufám, že to pro ně bude motivací, aby na sobě pracovaly a co nejdříve se staly plnohodnotnými členkami ženského celku,“ řekl dále Žůrek.

I přesto, že celý tým absolvoval poctivou přípravu, nebude jeho cílem atakovat přední příčky druholigové tabulky. „Musíme být realisty. Pokud se nám podaří ligu pro Vsetín udržet, budeme to považovat za úspěch,“ uzavírá Jiří Žůrek.

První domácí dvojutkání sehrají ženy VK Austin Vsetín ve sportovní hale Na Lapači v sobotu 15. října proti Kylešovicím. Začátek prvního utkání je v 9 hodin, odveta se uskuteční kolem 13 hodiny. Přesný čas druhého zápasu totiž není možné říci, neboť novinkou letošní sezóny je, že se ženy VK Austin budou na palubovce haly střídat s volejbalisty VK MEZ, kteří hrají krajský přebor. Znamená to tedy, že volejbalový den Na Lapači vždy zahájí v 9 hodin ženy, po nich nastoupí k prvnímu utkání muži a poté budou následovat odvetné zápasy. Příznivci volejbalu si tak jistě přijdou na své.

Posledních 30 dnů: 151 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 2