VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Pohár juniorek a kadetek

Nový ročník krajských soutěží zahájily i naše mladé hráčky Pohárem Zlínského volejbalového svazu. Loňské družstvo kadetek, které tvoří 19 hráček, se posunulo do vyšší věkové kategorie a letos bude polovina z nich hrát soutěž juniorek, druhá pak soutěž kadetek. A kadetky měly opět smůlu. Protože se do POHÁRU nepřihlásilo žádné družstvo této věkové kategorie, budou i letos hrát tuto soutěž mezi juniorkami.

První kolo bylo odehráno v Kroměříži, kdy hned v úvodu narazily na sebe naše juniorky a kadetky. Ty mladší předvedly dobrý výkon, v úvodu utkání výborně podávaly, urputně se bránily, a protože juniorky dělaly hodně nevynucených chyb na útoku i na podání, prohrávaly JKY až o 10 bodů. Ke konci setu ale zpřesnily hru, podařilo se jim obrátit stav a s malým rozdílem získaly první set. Ve druhém již začaly JKY lépe a udržely potřebný náskok až do úplného konce. Přes úvodní prohru však zaslouží kadetky pochvalu za houževnatý a bojovný výkon.  Výsledek 2:0 (20,18) pro JKY.

V dalších dvou utkáních se našim kadetkám již tolik nedařilo, favorizovaným a hlavně starším a zkušenějším protihráčkám nedokázaly tolik bodově vzdorovat a obě utkání prohrály. S Kroměřížem  0:2 (-17, -14), s Val. Meziříčím 0:2 (-9, -18). Dobrý a spolehlivý výkon podaly především Bětka Doleželová na nahrávce a Terka Maštalířová na bloku. Do týmu se úspěšně zapojila Lucka Weberová po přestupu z TJ Frýdek Místek, která začala studovat střední školu ve Vsetíně.

Družstvo kadetek – Doleželová, Maštalířová, Weberová,Dančáková, Pruknerová M., Polčáková, Spisarová K.,Holubcová,Škrobáková, Smilková, vedla do bojů trenérka Přivřelová.

Juniorky se ve druhém utkání střetly s družstvem Kroměřížem. Ve vyrovnaném utkání podlehly ž v koncovce prvního setu, druhý  s nejtěsnějším rozdílem vyhrály, ale v rozhodující třetí set zkušenější domácí hráčky dokázaly kontrolovat až do úplného konce.  Výsledek 1:2 (-20, 23, -11).

V dalším zápase JKY zaskočily zkušenější Valašské Meziříčí (loňský vítěz) hned v úvodu. Dobře zahrály v obraně, úspěšně bodovaly z útoku, vše podpořily dobrým podáním a dovolily soupeřkám zisk pouhých 15 bodů.  Hra ve druhém setu se vyrovnala, až v koncovce soupeřky neudělaly žádnou chybu, zato naše hráčky několik a to se jim vymstilo ztrátou setu. Vyrovnaný by i rozhodující – třetí set, ale po vyhozeném smeči a nezpracovaném příjmu zápas získaly děvčata z Val. Meziříčí. Výsledek 1:2, (15, -20,-12).

Družstvo juniorek – Krejčí, Štachová, Barošová, Tkadlecová, Palová, Janečková, Kabeláčová, Gajdošová, Pruknerová, poprvé s liberem Spisarová V. vedl trenér Pavlica.

A jen na doplnění – Družstvo JKY Stříteže nepřijelo a tak prohrálo všechna utkání kontumačně, vzájemný zápas Val. Meziříčí – Kroměříž 2:0 (23,20).