VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Favorit si doma body ponechal

První dvoukolo krajského přeboru juniorek odehrály naše děvčata na palubovce favorita – Valašského Meziříčí. V prvním setu  domácí tým zaskočily dobrým podáním a blokem, a protože ani v poli nechybovala, příznivý stav neustále narůstal (0:6, 6:17, 13:21). Po drobném zaváhání a několika chybách se hra vyrovnala, ale výsledek si hostující juniorky pohlídaly.  Ve druhém i třetím setu změnily Meziříčské hráčky styl hry, přidaly na přesnosti podání a těžily z rychlé hry středem. Již na úvod setu si získaly dvou až tří bodový náskok a ten udržely až do konce.  K obratu nepomohlo vsetínským ani míchání se sestavou. Ve čtvrtém setu pak V. Meziříčí ještě víc přitlačil na podání a to rozhodlo i na výsledku celého utkání.   Výsledek 1:3 (20, -20,-23,-14).

Pokus o změnu a zaskočení favorita v úvodu druhého utkání nevyšel. Zatím co meziříčské hráčky dobře podávaly, téměř bezchybně přijímaly a těžily z rychlé nahrávky, našim holkám se totéž nedařilo. Vždy se vloudila nějaká nepřesnost, chybička a tak body rychleji přibývaly na straně domácích. Ztrátu z úvodu setu již nedohnaly. Vyrovnaná hra se zajímavou koncovkou proběhla ve druhém setu. Za stavu 22:24 si trenér Pavlica vzal oddychový čas, vystřídal na postu přijímající smečařky a po dvou dobrých podáních byl stav vyrovnán. V následné přetahované pak byly úspěšnější naše hráčky a set získaly ve svůj prospěch.  V dalších setech již juniorky nenavázaly na dosavadní výkon, přidávaly nevynucené chyby, nedokázaly bodovat z vytvořených šancí a tak si favorizované družstvo Valašského Meziříčí body do soutěže sebrat nenechalo. Výsledek 1:3 (-20,25,-13,-19).

K utkání nastoupil s výjimkou nemocné Hanky Šťastné celý nově vytvořený tým juniorek, kdy po loňské soutěži kadetek nastoupily ve vyšší věkové kategorii  :  Krejčí, Janečková, Štachová, Tkadlecová, Gajdošová, Palová,  Barošová, Kabeláčová, Pruknerová L., na liberu Spisarová V.  Holky začaly hrát pozměněný hrací systém, navíc  s vbíhajícím liberem, a tak občas si na hřišti vytvářejí zmatek a následují zbytečné chyby. Do týmu se po roce vrátila Barošová (VSC Zlín). Většina z nich by však mohla hrát i soutěž kadetek, tu však přenechaly ještě mladším nebo méně vyhraným spoluhráčkám z družstva.