Austin přivezl ze Šlapanic tři body

Jako noc a den, tak by se dal zhodnotit sobotní výkon druholigového volejbalového týmu VK Austin Vsetín na palubovce Šlapanic. V ranním zápase se mu nedařilo a prohrál ve třech setech, odvetu ale zvládl na jedničku a oplatil soupeři porážku poměrem 3:1. Z jihu Moravy tak přivezl tři cenné body.

Šlapanice - VK AUSTIN 3:0 (18, 21, 19), 1:3 (21, -23, -22, -21)

Ve Šlapanicích nastoupil Vsetín pouze s osmi hráčkami, další členky kádru se potýkaly se zdravotními problémy či studijními povinnostmi. V ranním zápase na svého soupeře nestačil, přičemž hlavní příčinou neúspěchu byl nezvládnutý příjem podání. Děvčata ze Šlapanic navíc disponovala vysokými hráčkami, kterým se dařilo úspěšně blokovat smečařky Vsetína, kterým právě z důvodu nekvalitní přihrávky nemohly svými útoky pomoci středové hráčky. Domácí si tak ve všech sadách vytvořily hned v jejich úvodech několikabodový náskok, který v pohodě udržely až do konce. Ani změny v sestavě Vsetína tak prohru ve třech setech neodvrátily.

Do odvety Vsetín nastoupil opět v jiné sestavě, když se smečařka Kostková přesunula na post univerzála a blokařka Mikulajová na smeč. Tato změna zafungovala především při hře v poli, zkvalitnila se také obrana na síti a následný útok. V první sadě byl stav vyrovnaný až do koncovky, kde však Austin udělal opět několik zbytečných chyb a daroval sadu domácím. Ve druhé sadě se hra otáčet ve prospěch Vsetína, který se hned na začátku ujal vedení, a do koncovky vstupoval s pětibodovým náskokem 24:19. Šlapanice pak ještě vývoj sady zdramatizovaly, ale hostující tým nakonec přece jen nejtěsnějším náskokem zvítězil 25:23. Třetí sada byla naproto vyrovnaná, ale na domácí straně už se začala trochu projevovat únava. Nepomohlo ani střídání. Hráčky z lavičky nedokázaly plnohodnotně nahradit základní šestku a Vsetín tak opět zvítězil a ujal se vedení 2:1. Šlapanice ani poté nehodlaly složit zbraně, čtvrtou sadu zahájily náporem, a ujaly se tří až čtyřbodového vedení. V průběhu setu se však Austinu podařilo hru vyrovnat a v samotném závěru koncentrovaným a nadšeným výkonem Šlapanice porazit a získat tak i celý zápas 3:1.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Šlapanice byly před začátkem utkáním o příčku výše v tabulce s náskokem dvou bodů. Čekali jsme tedy vyrovnaný průběh. Nečekané oslabení sestavy ale naše plány na dobrý výsledek trochu nabouraly. To se projevilo především v ranním utkání, kde jsme dlouho nemohli nalézt vhodnou sestavu a soupeř nás poměrně snadno zdolal. V odpoledním utkání se probudilo bojovné srdce týmu a nakonec jsme si odvezli tři cenné body. Pochválit tentokrát musím především Nikolu Kostkovou, která ať už na smeči, ale především ve druhém utkání na postu univerzálky podala vynikající výkon na útoku i v obraně v poli a strhla k němu o ostatní spoluhráčky.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Michaela Klimešová, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Alena Veličková, Martina Jelínková, Lucie Čalová.

V dalším kole přivítají hráčky VK Austin Vsetín v sobotu 26. listopadu na domácí palubovce haly Na Lapači celek Ostravy. Ta se díky dvěma vítězstvím nad Bílovcem bodově dotáhla na VK Austin. Utkání obou týmů tedy bude přímým bojem o pátou příčku tabulky. Případný vítěz obou utkání může poskočit i na čtvrté místo, neboť právě čtvrté Šlapanice, které mají dvoubodový náskok, hrají na půdě druhého celku tabulky Kylešovic. Začátek prvního utkání Na Lapači je v 9 hodin, odveta začne kolem 13 hodin

Posledních 30 dnů: 157 | Posledních 7 dnů: 35 | Poslední den: 5