Austin získal doma pouze bod

V sobotu 10. prosince volejbalistky VK Austin Vsetín hostily v dalším dvojkole II. ligy na palubovce haly Na Lapači celek Prostějova. Jejich cílem byl zisk dvou vítězství, který by znamenal po polovině soutěže čtvrté místo v tabulce. Nakonec však na Vsetíně zůstal pouze jediný bod za prohru v tie-breaku druhého utkání. VK Austin tak nakonec stráví Vánoce na šesté příčce.

VK AUSTIN – Prostějov 0:3 (-23,-18,-22), 2:3 (-17,20,19,-21,-7)

Vsetín nastupoval do souboje s Prostějovem jako favorit a chtěl před domácím publikem naplno bodovat. Hned v první rozehře ranního utkání se však na vsetínské straně nešťastně zranila blokařka Čalová, která si po doskoku způsobila výron v kotníku. Po ošetření přímo na palubovce ji pak v sestavě nahradila Veličková. Zranění spoluhráčky mělo na výkon celého týmu samozřejmě negativní vliv po psychické stránce a také pevné bloky Čalové Vsetínu chyběly. Naopak Prostějov podával kvalitní výkon, minimálně chyboval a ve třech setech si vcelku snadno došel pro vítězství v celém utkání.

Do odvety vstupovala pozměněná základní sestava s cílem odčinit ranní porážku. Herní projev celého týmu se zlepšil, ale soupeř byl v první sadě opět lepší. Vsetín se však nevzdával a v dalších dvou setech otočil vývoj duelu a za stavu 2:1 na sety se zdálo, že míří za vítězstvím. Ve čtvrté sadě se ale Prostějovu podařilo hru srovnat a naopak Austin se dopustil řady chyb, kterými umožnil soupeři stav vyrovnat na 2:2. Pohoda na straně hostů se promítla i do rozhodující páté sady, kde se domácím hráčkám vůbec nedařilo, a prohrály vysokým rozdílem 7:15 a celkově tedy 2:3.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Věděli jsme, že Prostějov je nepříjemný soupeř, a že jej nemůžeme podcenit. Na druhou stranu jsme si ale byli vědomi, že pokud odvedeme standardní výkon, měli bychom vyhrát. Celý tým však hned po několika sekundách ranního zápasu psychicky rozhodilo zranění Lucky Čalové, a už jsme se nezvedli. Odpoledne byl výkon daleko lepší, ale nedokázali jsme slibný náskok 2:1 dotáhnout do konce. Prostějov navíc podle jeho trenéra podal nejlepší letošní výkon. Na domácí půdě se nám letos vůbec nedaří. V osmi utkáních se nám podařilo jen jedinkrát vyhrát a tyto body nám velmi chybí. Škoda, mohli jsme strávit svátky na čtvrtém místě. Teď jsme šestí a navíc se nám soupeři bodově přiblížili.

Máme tedy za sebou polovinu sezóny. Po vánoční přestávce se představíme v sobotu 7. ledna od 9 a od 13 hodin na domácí palubovce v dvojutkání s posledním Bílovcem. Dalšího zaváhání se snad už vyvarujeme.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Lucie Čalová, Dagmar Jasná, Daniela Adamcová, Martina Žůrková, Alena Veličková, Veronika Koňaříková, Michaela Klimešová.

Posledních 30 dnů: 159 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 0