VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Austin doma naplno bodoval

V sobotu 7. ledna vstoupily vsetínské volejbalistky VK Austin Vsetín do druhé poloviny druholigové sezóny. Na domácí palubovce haly Na Lapači hostily celek Bílovce, který v současné době uzavírá tabulku soutěže. Vsetín byl v tomto dvojutkání favoritem, ale tyto papírové předpoklady komplikovala neúčast dvou blokařek základní sestavy. I přes toto oslabení VK Austin nedopustil žádné překvapení a vcelku hladce soupeřky porazil dvakrát 3:0.

VK AUSTIN – Bílovec 3:0 (20, 18, 17), 3:0 (24, 11, 15)

Při neúčasti blokařek Čalové a Jasné řešil trenér Žůrek nezáviděníhodnou situaci. K dispozici měl totiž pouze osm hráček. Na pozici blokařek nastoupily Veličková s Mikulajovou a své nepřítomné kolegyně zdatně zastoupily. Do prvního utkání je pak na smeči doplnily Klimešová s Adamcovou, nahrávačka Evjáková, univerzálka Kostková a libero Jelínková. I tato kombinovaná sestava dokázala soupeřky přehrávat a vcelku v pohodě zvítězit ve třech setech.

Do odvety přistoupil trenér Žůrek ke dvěma změnám, když smečařku Adamcovou, která byla po nemoci, nahradila Kostková, na jejíž místo nastoupila Krchňáková. Bílovec vstoupil do první sady lépe a udržoval si celou sadu mírný náskok, který se však domácím v samotné koncovce podařilo dohnat, a nakonec zvítězit 26:24. V dalších dvou setech už soupeřky nekladly příliš velký odpor, o čemž svědčí i to, že celé utkání trvalo jen 67 minut a skončilo vítězstvím Vsetína 3:0.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Bílovec jsme na podzim porazili na jeho palubovce, takže doma jsme byli jasnými favority. Vzhledem k nepřítomnosti dvou hráček základní sestavy jsem ale čekal vyrovnanější průběh. Obě utkání jsme kromě prvního setu druhého utkání měli pod kontrolou, děvčata podala kvalitní výkon. Poprvé se nám doma podařilo naplno bodovat, za což jsem velmi rád.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Daniela Adamcová, Alena Veličková, Michaela Klimešová, Martina Jelínková.