Kadetky ztratily v Hradiště pouze bod

V sobotu 14.1. nastoupily vsetínské kadetky ke svému dalšímu mistrovskému utkání. Tentokrát bylo soupeřem Uherské Hradiště, za které hrají z větší části starší a mladší žačky. Přestože by se zdálo, že by měla být jednoznačná převaha na straně vsetínských holek, ukázalo se, že bojovnost hráček z Hradiště je obrovská. Dokazují to také výsledky v jednotlivých setech. Vstup do zápasu byl ze strany našich holek výborný a první set bez větších problémů vyhrály. Ve druhém setu se soupeřky zvedly a utekly nám již o 5 bodů. Naše holky to nevzdaly a i díky bojovnosti a  několika zkaženým servisům soupeřek v koncovce vyhrály 31:29. I třetí set pro nás trenérky připravil spoustu infarktových stavů ale nakonec i se štěstím jsme soupeřky přetlačily a zvítězily 25:23. Do druhého zápasu jako by nastoupil proti nám jiný soupeř a ihned od začátku udávalo Hradiště tempo hry, kterému se holky přizpůsobily. V prvním setu tak jednoznačně dominovalo Hradiště. Ve druhém setu se opět přetahovalo o každý balón a nakonec dopadl vítězně pro Vsetín. Ve třetím setu začala naše děvčata kazit servis a i vlastními chybami darovaly set soupeřkám. Přestože to vypadlo ve čtvrtém setu pro naše děvčata špatně a prohrávala již o 7 bodů, dokázaly se psychicky i fyzicky zvednout a bojovností rozhodly o pokračování utkání v rozhodujícím pátém setu. Zde se projevila větší vyhranost a psychická převaha na straně našich holek a tak si připsaly téměř plný počet bodů a posunuly se na druhé místo tabulky.

Výsledky: Uherské Hradiště x Vsetín: 0:3 (-17, -29, -22), 2:3 (20, -26, 17, -21, -7)