VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Austin bodoval na půdě lídra tabulky

V sobotu 21. ledna volejbalistky VK Austin Vsetín zamířily na sever Moravy, kde se utkaly v Opavě s lídrem druholigové tabulky Kylešovicemi. Domácí byly favoritkami, ale Vsetín podal vynikající výkon a zaslouženě si domů odvezl tři body, když dokázal v ranním utkání prohrát až v tie-breaku a v odvetě naopak pátou rozhodující sadu vyhrát. Kylešovice tak utrpěly teprve druhou porážku z celkově 22 dosud odehraných utkání.

Kylešovice - VK AUSTIN 3:2 (19, -23, -17, 14, 14), 2:3 (22, -15, -25, 17, -11)

Kylešovice do sobotního utkání prohrály v dosavadním průběhu II. ligy pouze jediné utkání, takže Vsetín si nedělal nijak vysoké ambice na vítězství. Hned v první sadě ranního utkání však hostující hráčky zjistily, že i s lídrem tabulky lze hrát vyrovnanou partii, když udržely srovnaný stav 18:18. Pak však přišla série nevynucených chyb a Kylešovice se ujaly vedení 1:0. Ve druhém setu byla hra ještě vyrovnanější a v dramatické koncovce, do níž vstupovaly domácí s drobným náskokem, byly šťastnější hráčky Vsetína. Prohra zanechala na domácích následky i v následující sadě, kterou Austin zcela ovládnul a otočil průběh utkání na svou stranu. Drobné uspokojení s jistým bodem a na druhé straně důrazný pohovor domácího trenéra ke svým svěřenkyním znamenal srovnání stavu na 2:2. O vítězi tedy rozhodoval zkrácený pátý set. Do něj Vsetín nevstoupil vůbec dobře a za stavu 2:8 se zdálo, že je rozhodnuto. Vsetíňanky se však nehodlaly vzdát, zabojovaly, a do koncovky dokonce vstupovaly s jednobodovým náskokem 13:12. Pak však přišlo zkažené podání a následný útok do zámezí a rázem měly Kylešovice matchball. Ten první se ještě podařilo Austinu odvrátit, ale další chyba a na úplný závěr šťastné „prasátko“ domácích znamenaly, že dva body zůstanou ve Slezsku.

Do odvety vstupoval Vsetín s přesvědčením, že může soupeřkám ranní porážku oplatit. První sadu ale opět v dramatické koncovce zvládly lépe Kylešovice. Pak však přišly velké chvíle vsetínského týmu, který ve druhé sadě domácí jasně přehrál a zvítězil rozdílem deseti bodů. Austinu patřila i koncovka třetí sady, a to nejtěsnějším rozdílem 27:25. Ve čtvrté sadě se opakovala historie z prvního utkání. Opava Valašky doslova válcovala a vedla už 24:9. Austinu věděl, že tento set je již ztracen, nicméně bojoval a upravil konečné skóre sady na přijatelných 17:25. Dobře sehraná koncovka čtvrtého setu se přenesla i do tie-breaku, v němž vsetínské hráčky pokračovaly v kvalitním výkonu a vrátily Kylešovicím ranní porážku.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: I když jsme jeli do Opavy pouze s osmi hráčkami, nechtěli jsme dát kůži lacino. Myslím si, že jsme podali dosud nejlepší výkon v sezóně a zaslouženě jsme si připsali tři body, které jsou o to cennější, že jsme je získali na půdě prvního celku tabulky, který doma není zvyklý prohrávat. Pochvalu si tentokrát zaslouží všechny hráčky za bojovný a týmový výkon. Zjistili jsme, že pokud zabojujeme, můžeme porážet i nejlepší celky soutěže.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Daniela Adamcová, Alena Veličková, Michaela Klimešová, Dagmar Jasná.

Příští dvojutkání sehraje VK Austin Vsetín na domácí palubovce sportovní haly Na Lapači, a to v sobotu 4. února od 9 a 13 hodin. Soupeřem mu bude tým Brna – Juliánova.