Austin doma opět pouze remizoval

V sobotu 4. února volejbalistky VK Austin Vsetín hrály na domácí půdě se sousedem v tabulce Brnem – Juliánovem. Postavení v průběžném pořadí slibovalo vyrovnané utkání, a tak tomu i bylo. Ranní duel lépe zvládl Vsetín, v odvetě byly lepší hráčky z jihu Moravy.

VK AUSTIN – Juliánov 3:1 (14, -24, 20, 25), 1:3 (-13, 21, -16, -23)

V prvním setu ranního utkání byl Vsetín lepším celkem a získal si hned od počátku náskok, který v průběžně navyšoval a jasně zvítězil. Také druhou sadu zahájil lépe Austin, ale soupeřky následně přitvrdily na servisu a po nepřesných přihrávkách nemohl domácí tým účinně útočit. Ve vypjaté koncovce Austin více chyboval a Brno srovnalo na 1:1. Ve třetí sadě Vsetín zpřesnil hru a po dobrém výkonu strhl vedení na svou stranu. Čtvrtá sada byla velmi vyrovnaná, domácí hráčky musely dotahovat několikabodovou ztrátu, ale v koncovce byly šťastnější a po výsledku 27:25 získaly set i celé utkání 3:1.

Odveta už tak pohledný volejbal jako dopoledne nepřinesla. Austin vůbec nezachytil začátek zápasu a první sadu jednoznačně prohrál poměrem 13:25. Ve druhé části hry se ale hráčky z Valašska opět dostaly do hry a vyrovnaly na 1:1. V tu chvíli se zdálo, by mohly získat i druhou výhru. Brňanky se ale nevzdaly a ve třetí sadě opět začaly škodit svým kvalitním podáním. Některým hráčkám domácího celku navíc znatelně začaly docházet síly, hostům vycházelo nač sáhl, a výsledkem byla jeho výhra 25:16. Vsetín ve čtvrté sadě bojoval o vyrovnání a pátý rozhodující set, ale Juliánov měl větší touhu po vítězství a opět nejtěsnějším možným rozdílem dvou bodů vyhrál 25:23 a celkově 3:1.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Dneska jsme nepodali optimální výkon, a to hlavně ve druhém utkání. Rozhodl servis, jehož kvalita byla jasně na straně Juliánova. Dokázali jsme držet vyrovnaný stav, ale dvě z hráček Brna disponovaly servisem, se kterým jsme si nevěděli rady. Následný útok tak byl nedůrazný, čehož soupeř využíval a získával několikabodové šňůry. I přes změny v sestavě jsme se s přihrávkou nedokázali vyrovnat. Duel tak skončil spravedlivou dělbou bodů.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Daniela Adamcová, Alena Veličková, Michaela Klimešová, Dagmar Jasná, Martina Žůrková