Austin v Opavě padl, navíc ztratil Klimešovou

V sestavě výrazně oslabené o nemocné a zraněné zajížděly v sobotu 11. února volejbalistky VK Austin Vsetín na palubovku druhého celku tabulky II. ligy - Opavy. V sestavě byly i dvě věkem kadetky, pro které byla účast v utkání žen premiérou. Domácí favorit v obou utkáních nezaváhal, Vsetín navíc přišel o svou nejdúdernější smečařku Michaelu Klimešovou, která si poranila koleno a domů na Valašsko se po návštěvě opavské nemocnice vrátila o berlích.

Opava - VK AUSTIN 3:0 (15, 10, 23), 3:1 (-17, 9, 13, 16)

Vsetín odjížděl do Opavy velmi oslaben. Libero Nikola Kostková se musela přesunout na smeč a její místo obsadila Martina Žůrková. Trenér Žůrek musel dokonce povolat dvě hráčky z kadetského celku. Opava tak byla jasným favoritem, což po první dva sety jasně prokazovala. Ve třetí sadě ranního utkání se konečně Vsetínu podařilo přizpůsobit se nepříjemné hře domácího celku a zlepšenou hrou v poli a razantními útoky začala průběh zápasu obracet. Velkou zásluhu na tom měla vsetínská smečařka Michaela Klimešová, jejíž tvrdé útoky na obranu Opavy platily. Vsetín tak ve třetí sadě kráčel k vítězství, když ve střední části sady vedl už o šest bodů. A v té chvíli, bohužel, došlo k nešťastnému zranění právě Klimešové, která se po doskoku na síti zkácela s výkřikem a bolestivou grimasou na palubovku. Příčinou bylo podvrtnutí kolena, což znamenalo samozřejmě konec jejího účinkování. Na palubovku místo ní musela naskočit sedmnáctiletá kadetka Natálie Štachová. Domácí hráčky samozřejmě oslabení soupeřek využily. I když Austin bojoval, v samotné koncovce se Opava dostala do těsného vedení a po dlouhé mezihře získala 25. bod, třetí set i celý zápas.

Do odvety nastoupila na místo smečařky univerzálka Adéla Krchňáková, na jejímž postu se vystřídaly v průběhu utkání obě kadetky Štachová s Barošovou. V prvním setu se Vsetínu dařila přihrávka a také na útoku si hráčky z Valašska s obranou Opavy poradily. Když se přidala i kvalitní obrana, výsledkem bylo vítězství 25:17. Do druhé sady domácí nastoupily o mnoho koncentrovaněji, zkvalitnily servis, s nímž si Austin najednou nevěděl rady. Výsledkem byla jasná výhra domácích nejen ve druhém, ale i v dalších dvou sadách. Opava tak otočila průběh utkání a zvítězila 3:1.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: V prvních dvou sadách jsme si se soupeřem nevěděli rady, bylo poznat, že nejsme v optimální sestavě. Především velmi zkušená nahrávačka Opavy nám dělala obrovské problémy. Přečíst její hru bylo opravdu těžké. Od třetí sady jsme ale hru vyrovnali a mohli jsme pomýšlet na nějaký ten bodík. Zranění Klimešové vše změnilo. I když hráčky bojovaly, a snažily se i kadetky, při neúčasti dalších smečařek Mikulajové a Adamcové byla naše úderná síla značně oslabena. Naše soupiska není příliš široká a po zranění blokařky Čalové a nyní smečařky Klimešové se dostáváme do problémů. Snad se ostatní nemocné hráčky dají do příštího týdne dohromady. Čeká nás totiž velmi důležitý domácí zápas se Šlapanicemi.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Alena Veličková, Michaela Klimešová, Dagmar Jasná, Martina Žůrková, Natálie Štachová, Tereza Barošová.

V neděli 19. února hraje Austin Vsetín na domácí půdě haly Na Lapači od 9 a 13 hodin s celkem Šlapanic.

Posledních 30 dnů: 153 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 5