Ve favorizovaných Palkovicích ženy neuspěly

Poslední dvojútkání první poloviny soutěže II. ligy žen ve volejbale odehrály ženy VK Austin Vsetín na palubovce TJ Sokol Palkovic. K zápasům tentokrát odjížděly bez nahrávačky Evjákové, kterou nahradilo zatím spolehlivé libero Michálková. Favoritem byl celkem Palkovic, který zatím prohrál jen utkání s Novým Jičínem.

První utkání zahájily lépe Vsetínské hráčky. Až do stavu 18:16 si udržovaly nepatrný náskok a zejména v poli předváděly výkon na který jsme v letošní sezoně zvyklí. Proto soupeř jen dotahoval. Jenže v koncovce domácí hráčky zkoncentrovaly, ubránily 3 útoky v řadě a naopak své úroky proměnily v body. A když hostující tým přidal dvě vlastní chyby, byl set ztracen. Do druhého setu vstoupily lépe Palkovice. Udržovaly si jedno až dvoubodový rozdíl a opět zabraly až po druhém technickém oddechovém času. Pak přitlačily servisem a když neudělaly žádnou zbytečnou chybu, s přehledem získaly set opět pro sebe. Ve třetím setu již hostující Vsetín nedokázal účinně odpovědět a výsledek jen korigoval.

Do druhého zápasu dostaly větší příležitost dosud střídající hráčky. Kamasovou na „učku“ nahradila Kostková, blokařka Veličkovou - Čalová.  A byl to opět vsetínské hráčky, které začaly lépe a vedly již nadějných 21:18. Poté přišlo zbytečně zkažené podání, chyba na příjmu, a do konce setu si dosud vedoucí Austin přidal jen 1 bod. Ve druhém setu již vedly hostující hráčky nadějných 20:14, ale pak jako by se zalekly možného vítězství polevily a Palkovice obrátily vývoj zápasu opět ve svůj prospěch v nejtěsnějším rozdílu 25:23. Přesto se hostující hráčky nevzdaly a i ve třetím setu vedly až do stavu 13:9. Několik zbytečných chyb využily Palkovice k vyrovnání a zkušeně dovedly i celý zápas k vítěznému konci.

Výsledek:

1.      Utkání              0:3 (-21,-18,-16)

2.       Utkání             0:3  (-22,-23,-18)

Utkání odehrály: Michálková (tentokrát na nahrávce),  Jasná, Veličková, Čalová, Kamasová, Kostková, Adamcová, Hrachovcová, Hrochová, Jelínková.

Názor trenérské dvojice Pavlica – Žůrek

Na závěr podzimního kola nás čekaly tři nejtěžší utkání. Doma s Přerovem, které jsme zvládli, a venku s největšími favority – Novým Jičínem a Palkovicemi. Když se podíváme na soupisky těchto celků, hemží se to tam přestupy a hostováním hráček z extra ligy a I. ligy, které se buď již na současné soupisky nedostaly a „zahřívaly lavičku“, nebo daly přednost rodině a zaměstnání a časově méně náročná je právě II. liga. Pro naše hráčky je tato soutěž vrcholem jejich sportovní kariery. Již proto se výkon velice těžko srovnává. Přesto si myslíme, že jsme s Palkovicemi odehráli dvě dobrá utkání, kdy jsme měli na dosah zisk minimálně jednoho setu v obou zápasech. Jenže drobné chyby v koncovkách byly vždy okamžitě potrestány. Zejména v této činnosti je rozdíl ve výkonnosti Palkovic a především Nového Jičína a ostatních družstev v soutěži.