VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Austin doma dvakrát vítězný

Volejbalistkám Austinu se uplynulý víkend dařilo. Na domácí půdě sportovní haly Na Lapači dvakrát porazily tým Bílovce a přiblížily se svému cíli, kterým je páté místo v druholigové tabulce. O to se utkají v přímém souboji příští sobotu v Brně – Juliánově.

VK AUSTIN – Bílovec 3:2 (-25, -17, 17, 19, 8), 3:1 (-21, 13, 4, 14)

S celkem Bílovce má Vsetín dlouhodobě pozitivní bilanci zápasů, a tak bylo jednoznačným cílem na domácí palubovce dvakrát zvítězit. Vsetín však musel řešit opět problémy se sestavou decimovanou zraněními. Navíc tentokrát chyběla i blokařka Veličková, na jejíž místo nastoupila smečařka Mikulajová. Na jejím postu se pak střídaly Koňaříková s juniorkou Barošovou, což znamenalo snížení útočné síly Vsetína, a to i přesto, že obě podaly dobrý výkon.

Do utkání vstoupil lépe Vsetín, ale soupeř postupně hru vyrovnal a do koncovky první sady vstoupil s náskokem, který se i přes mohutný finiš domácím nepodařilo dohnat. Také druhá sada skončila vítězstvím Bílovce a  plány na bodový zisk se Vsetínu pomalu rozplývaly. Hostující tým měl v těchto chvílích navrch, přičemž domácí hráčky se trápily především na přihrávce. Nemohly tak útočit středem sítě a útoky z kůlů dokázal Bílovec eliminovat. Ve třetí sadě Vsetín přece jen zabral, konečně začal hrát svou hru a začal se stále více prosazovat. Zlepšeným výkonem dosáhly domácí hráčky vyrovnání stavu na 2:2 a do tie-breaku vstupovaly v jasnou psychickou převahou, která se projevila i v samotné hře. Navázaly tak na kvalitní výkon ze 3. a 4. setu a zápas otočily ve svůj prospěch přesvědčivě 15:8 a celkově vyhrály 3:2.

Do odvety vlétly domácí jako velká voda a rázem vedly 8:2. Pak však přišel velký útlum a více než desetibodová šňůra soupeřek. Ty také první set vyhrály. Vsetín ale nemínil dopustit opakování ranního scénáře a ve druhé sadě šel od počátku jasně za vítězstvím. Třetí sada pak přinesla naprostou exhibici Vsetína, který doslova smetl Bílovec z palubovky. Na počítadle byl v závěru setu stav 24:1. Teprve tehdy se podařilo hostujícímu týmu složit míč na vsetínskou část palubovky a ještě kosmeticky upravil stav na konečných 25:4. Ani ve čtvrté sadě už Bílovec příliš nekladl odpor a Austin tak dokráčel k vítězství 3:1.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: I přesto, že jsme byli v tomto utkání favority, měl jsem z něj obavy, které se v úvodu ranního zápasu potvrdily. Museli jsme zasáhnout do obvyklého složení základní šestky, což se projevilo v mnoha nepřesnostech na přihrávce a následném neúčinném útoku. Naopak soupeř nás trápil opakovanými zálivkami, s nimiž jsme se dlouho nemohli vyrovnat. Postupně se naštěstí děvčata dostala do optimální provozní teploty a dokázala zápas otočit. Odpolední duel pro nás sice nezačal nejlépe, ale dokázali jsme se s nepříznivým vývojem poprat. Hlavně ve třetím setu soupeřky doslova rozstřílela svým servisem Jasná, a když už se Bílovci podařilo přihrát, kvalitní obrana a následný útok znamenal naše jasné vítězství.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Adéla Krchňáková, Dagmar Jasná, Tereza Barošová, Veronika Koňaříková.