VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

V Opavě Austin nebodoval

Volejbalistky Austinu uplynulou sobotu předehrávaly dvojutkání na palubovce Opavy, která patří k největším favoritům druhé ligy. Domácí tuto roli potvrdily a v obou utkáních zvítězily. Vsetín, který odjel k utkání oslaben o blokařku Jasnou, sice bojoval, ale na hráčky se zkušenostmi z vyšší soutěže nestačil.

Opava - VK AUSTIN 3:0 (10, 16, 22), 3:1 (16, 21, -19, 18)

Opava má družstvo složené ze zkušených hráček, které mají za sebou řadu sezón ve vyšší soutěži, a dokáží těchto zkušeností využít. Vsetínu se proti tomuto soupeři dlouhodobě nedaří, a tak odjel do Slezska s tím, že může pouze překvapit. Chyběla mu však blokařka Jasná a její absence byla v obraně i útoku hodně vidět. Austin v první sadě držel se soupeřem krok pouze do stavu 4:4. Pak domácí tým odskočil do vedení 12:7 a nakonec Vsetíňanky převálcoval 25:10. Druhá sada také patřila Opavě, která si hned zpočátku vytvořila náskok, jenž si udržela až do konce. Vsetínu se ale ke konci setu podařilo alespoň vyrovnat hru, což se projevilo i ve třetím dějství, kdy udržel vyrovnaný stav až do samotné koncovky. Za stavu 21:21 domácí hráčky odskočily na rozdíl dvou bodů a set i zápas nakonec dotáhly do vítězného konce.

Do odvety vstoupil lépe Vsetín, když se v prvním setu ujal vedení 7:4. Následně se soupeři podařilo srovnat a vyrovnaný stav trval až do poloviny sady. Pak následovala osmibodová šňůra Opavy a o výsledku setu bylo rozhodnuto. Druhá sada měla obdobný průběh, vyrovnanou první polovinu sady a následnou šňůru bodů domácích, které tentokrát vyhrály 25:18. Ani za stavu 0:2 však Vsetín nesložil zbraně a ve třetím setu udržoval se svým soupeřem krok. Od stavu 16:15 navíc dokázal několikrát ubránit útok svých soupeřek a set dovedl do vítězného konce 25:19. Vsetíňanky byly v této fázi utkání lepším celkem, ale svůj dobrý výkon nedokázaly přenést do čtvrté sady, v níž od počátku tahaly za kratší konec. Opava tak své tažení dovedla do vítězného konce a vyhrála 25:18 a celkově 3:1.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Hra Opavy nám dlouhodobě nesedí. Problémy nám dělá už tradičně její nahrávačka, proti jejíž chytré hře, v níž střídá rychlé nahrávky se zálivkami a údery do volného prostoru, nemůžeme najít obranu. Chyběla nám i blokařka Jasná, což výrazně ovlivnilo náš výkon. S body z Opavy jsme moc nepočítali, my máme v soutěži jiné soupeře, které bychom měli porážet, abychom si udrželi postavení ve středu tabulky.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Adéla Krchňáková, Daniela Adamcová, Alena Veličková, Martina Žůrková.

V sobotu 13. ledna míří vsetínské volejbalistky na palubovku Šlapanic, kde budou oslabeny o nahrávačku Evjákovou. Trenér Žůrek tak musel na tento post z mateřské dovolené povolat bývalé libero Lenku Michálkovou a šanci dostane i nahrávačka juniorského celku Adéla Krejčí.