Juniorky vyhrály na začátku roku pouze jednou

14.1.2018 – Uherské Hradiště – VK Austin Vsetín

Po dlouhé přestávce s odložením dvou kol soutěže, způsobené zraněním několika juniorek (Tkadlecová, Štachová, Kamasová) rozehrály naše holky jarní část soutěže krajského přeboru a to opět na palubovce nejtěžšího soupeře – Uherského Hradiště. I tentokrát chyběly bodově nejúspěšnější smečařky Štachová, Kamasová, a navíc bylo na všech znát velikánské tréninkové i herní manko. První set byl úplnou katastrofou. Pouhých 12 získaných bodů a to většinou po chybách soupeřek. Teprve ve druhém setu se začaly vzpamatovávat, občas uhrát „něco“ v poli a získat pár bodových útoků nebo bloků. Na víc než 20 bodů to však stále nestačilo. Teprve v následujícím setu se hra vyrovnala a bylo to jen o tom, kdo udělá více chyb. Ve třetím setu to byly JKY Uherského Hradiště, ve čtvrtém zase naše hráčky. (1:3, -12, -20, 19, -19).

Druhý zápas již byl zcela vyrovnaný, ve všech naše juniorky vedly, ale v koncovce se vždy dopustily několika zbytečných chyb typu zkažené podání, smeč do autu nebo půlky sítě a tak podlehly i v tomto utkání. (0:3, -22,-23,-22).

Platíme daň za úrazy a nemoci, kterým v podzimní části podlehly téměř všechny hráčky. V prosinci jsme museli odložit utkání se Slavičínem a Rožnovem, kdy již neměl vůbec kdo nastoupit do zápasu. Ani jarní část nebude jednoduchá. Natka Štachová si již asi do konce soutěže nezahraje a to byla naše nejvíce bodující hráčka. Navíc nám situaci komplikují lyžařské kurzy, střídavé starty Zuzky Kamasové, která navíc hraje celostátní finálovou soutěž starších žaček za Uherské Hradiště. Výkon v prvním zápase se nedá ani hodnotit, s výkonem bych nebyl spokojen ani na tréninku, druhý zápas byl již více volejbalový a k vítězství v každém setu chybělo strašně málo – dodává k hodnocení zápasů trenér Pavlica.

Soupiska – Krejčí, Doleželová, Janečková,  Barošová, Pruknerová, Tkadlecová, Maštalířová, Kabeláčová, Spisarová.

21.1.2018 – Slavičín – VK Austin Vsetín

Konečně jsme měli alespoň trochu konsolidovanou sestavu a konečně jsem měl alespoň trochu pocit, že moje svěřenkyně prodaly větší část z toho, co skutečně umí. (názor trenéra po utkání).

Do utkání naše juniorky doslova vletěly s odhodláním, porvat se tentokrát o cenné body. Již v úvodu získávaly bod za bodem a vypadalo to na debakl domácích. Až za stavu 12:20 se slavičínské hráčky rozehrály, začaly skokově dotahovat, ale na obrat to nestačilo. Na začátku druhého setu udělaly naše hráčky několik nevynucených chyb, stáhly hlavu mezi ramena, přestaly komunikovat mezi sebou a přestaly hrát. Jen se odevzdaně dívaly, jak skoré narůstá ve prospěch domácích. Nepomohlo hecování, změny v sestavě a zisk potřebných bodů se nekonal. (1:3, 21, -15, -17, -19).

I druhý zápas zahájily lépe hostující juniorky Vsetína. Již v úvodu získaly pětibodový náskok a ten udržely až do konce. Druhý set se povedl domácím hráčkám, kdy postupně získaly až 8 bodů navíc a ty již udržely. Opakování prvního zápasu se však tentokrát nekonalo. Naše JKY začaly hrát to co skutečně umí, byly úspěšnější ve všech herních činnostech a zaslouženě si odvezly 3 bod.  (18, -17, 12, 15).

Utkání odehrály: Krejčí, Janečková,  Barošová, Kamasová, Pruknerová, Tkadlecová, Kabeláčová, Maštalířová,