VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Austin na lídra tabulky nevyzrál

Volejbalistky VK Austin Vsetín hostily v sobotu 10. března na domácí palubovce haly Na Lapači v dalším kole druhé ligy lídra tabulky Nový Jičín. I přes velmi kvalitní a bojovný výkon na body nedosáhly.

VK AUSTIN – Nový Jičín 1:3 (-13, 20, -21, -19), 0:3 (-18, -22, -18)

Vsetínský tým má s Novým Jičínem dlouhodobě pasivní bilanci. Za celou dobu účinkování ve druhé lize se mu jej nepodařilo nikdy porazit. Tentokrát Austin podal velmi kvalitní výkon a k zisku nějakého toho bodu bylo opravdu blízko. A to hlavně v prvním utkání, které však ovlivnila zranění na domácí straně.

V první sadě předvedly hráčky Nového Jičína, proč jim patří první místo v tabulce. Po vyrovnaném začátku od stavu 4:4 přitvrdily na servisu a také jejich útoky nebyly schopny domácí eliminovat. Výsledkem bylo jasné vítězství 25:13. Domácí tým ale ostrý nástup soupeře nijak nepoznamenal a od počátku druhé sady to byly naopak on, kdo diktoval hru. Po celou dobu druhého setu byl Vsetín lepším týmem a do koncovky vstupoval s pěti až šestibodovým náskokem. Za stavu 24:19 všem ale zatrnulo, když došlo při obraně v poli ke srážce nahrávačky Evjákové a smečařky Mikulajové. Evjáková poté musela být ošetřena a vystřídána. Vsetín i tak sadu dotáhl do vítězného konce. Kapitánka Evjáková se naštěstí mohla vrátit do hry a Austin i ve třetí sadě pokračoval v kvalitní a účinné hře. Ve druhé části setu se dokonce dostal do dvoubodového vedení 17:15 a mířil k možnému zisku další sady. V tu chvíli se ale při doskoku pod sítí zranila Mikulajová. Zásah do sestavy se projevil, Nový Jičín otočil vývoj setu a vyhrál 25:20. Ve čtvrté sadě se Austin snažil o vyrovnání a vynucení si tie-breaku. Až do stavu 17:17 byla hra naprosto varovnaná. Pak ale v jednom postavení nebyly domácí schopny složit míč a soupeř rázem vedl 23:17 a v poklidu dovedl set i utkání do vítězného konce.

Do odvety se na hřiště vrátila Mikulajová, ale vzhledem ke zranění jíž její výkon nebyl stoprocentní. Austin i přesto bojoval a dovedl první sadu do stavu 16:16. Pak však opět v jednom herním postavení přišla série chyb a nedůrazných útoků, které soupeř nekompromisně trestal. Set nakonec získal Jičín poměrem 25:18. Také druhá sada byla ze strany Vsetína kvalitní a rozhodla až koncovka, v níž byly opět úspěšnější hráčky soupeře. Do třetí sady místo Evjákové nastoupila juniorská nahrávačka Krejčí a také mladá smečařka Barošová. I v této omlazené sestavě dokázal Vsetín soupeři vzdorovat a držet vyrovnaný stav až do poloviny sady. Pak si však soupeřky vytvořili několikabodový náskok, který zkušeně udržely až do konce.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: S body se zápasu s Jičínem jsme příliš nepočítali, ale tentokrát k nim bylo opravdu blízko. Dokázali jsme se soupeřem držet krok a dokonce vést až do nešťastného zranění Mikulajové. I přesto, že střídající hráčky podaly dobrý výkon, nebyly na útoku tak úspěšné jako Mikulajová, a to asi rozhodlo. Ve druhém utkání jsme se snažili o vyrovnání, ale po prohraných dvou setech už na to nezbylo sil. Šanci proto dostaly juniorky, které svým výkonem rozhodně nezklamaly.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Dagmar Jasná, Adéla Krchňáková, Daniela Adamcová, Nikola Kostková, Pavlína Vavříková, Adéla Krejčí, Tereza Barošová, trenér Jiří Žůrek.

V sobotu 17. března vyrazí volejbalistky Austinu na palubovku předposledního celku tabulky Bílovce. -jž-