VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
VK AUSTIN Vsetín
vkvsetin.sklub.cz

Úvodní kolo pro ligové ženy skončilo remízou

Úvodní kolo pro ligové ženy skončilo remízou

Druholigové volejbalistky VK Austin Vsetín zahájily uplynulou sobotu další sezónu. Na domácí palubovce sportovní haly Na Lapači přivítaly svého velkého rivala z Brna – Juliánova. S tímto soupeřem sehrávají tradičně velmi vyrovnaná utkání a bojují také o střed tabulky. Tyto předpoklady se naplnily i v úvodu nové sezóny a dvojutkání skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Juliánov byl soupeřem Vsetína v posledním  utkání uplynulé sezóny, a i když oběma soupeřům už v něm o nic nešlo a nemohli se nijak posunout v tabulce, bylo to velké drama. To nakonec skončilo výsledkem 3:2 a 2:3.

Trenér Vsetína Jiří Žůrek tak opět počítal s velmi vyrovnaným průběhem, což se i stalo. Vsetín nastoupil s novou posilou Zuzanou Bačůvkovou, ale bez zraněných Veličkové s Vavříkovou a také bez univerzálky Krchňákové, která byla svědkem na svatbě své sestry.

Brno přijelo také s několika novými posilami a tak hned od počátku byl vidět velmi vyrovnaný volejbal. Vsetín se ujal čtyřbodového vedení, ale už od poloviny první sady se stav vyrovnal a set tak došel do koncovky, v níž byly úspěšnější hráčky z jihu Moravy. Ve druhé sadě Vsetín stále dotahoval náskok soupeřek a nakonec prohrál 20:25. Ani za krajně nepříznivého stavu ale domácí tým nehodlal složit zbraně a v koncovce získal třetí sadu. V té chvíli se hra Brna začala rozpadat a nadšeně bojující Vsetíňanky vyhrály i čtvrtý set, a to výrazně 25:16. O vítězi utkání tedy rozhodoval pátý zkrácený set. Jeho stav byl vyrovnaný pouze prvních osm výměn, pak přišly na straně Vsetína zbytečné chyby a Brno se dostalo do náskoku 8:4 a nakonec vyhrálo 15:12.

Odveta přinesla opět velmi vyrovnaný souboj, který se musel divákům líbit. První sadu tentokrát získaly domácí hráčky nejtěsnějším možným rozdílem 25:23. Druhá sada patřila Brnu, které si hned na jejím počátku vytvořilo několikabodový náskok, který udrželo až do konce. Ve třetím setu Vsetín zabral, začal své soupeřky jasně přehrávat a vedl už desetibodovým rozdílem 14:4 a později 17:7. Pak však přišel nepochopitelný kolaps ve všech herních činnostech a sadu nakonec získal Juliánov poměrem 25:20. V tu chvíli byl Vsetín psychicky dole, ale naštěstí se z útlumu vzpamatoval a vítězstvím ve čtvrté sadě srovnal na 2:2. Na řadu tak opět přišel tie-break. V něm už domácí volejbalistky nepřipustily žádné drama, hned od počátku zvyšovaly svůj náskok a vyhrály jasně 15:8 a celkově 3:2.

Ze šesti možných bodů do tabulky tedy tři zůstaly na Vsetíně a tři putovaly do Brna.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: Na první utkání sezóny jsme předvedi velmi dobrý výkon a myslím si, že dělba bodů byla zasloužená. Musíme se ale vyvarovat podobných zkratů, jako ve třetí sadě druhého utkání. Jasně vyhraný set jsme nakonec ztratili a tento výpadek nás možná stál tříbodové vítězství. Naopak oceňuji, že holky ani za stavu 0:2 v prvním utkání a po zmiňovaném výbuchu ve třetí sadě odvety zápasy neodevzdaly a bojovným výkonem zajistily remízu. V dobrém světle se ukázala naše nová smečařka Zuzka Bačůvková, a to jak při útoku, tak i při obětavé hře v poli.

Sestava Vsetína: Daniela Adamcová, Zuzana Bačůvková, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Veronika Juřicová, Nikola Kostková, Jana Mikulajová, Natálie Štachová. Trenér: Jiří Žůrek

Následující sobotu vyrážejí volejbalistky Austinu do Oder. 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 15658
Posledních 30 dnů: 132 | Posledních 7 dnů: 41 | Poslední den: 6

© 2019 VK AUSTIN Vsetín | Všechna práva vyhrazena | o.evjak@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne