Úvodní kolo pro ligové ženy skončilo remízou

Druholigové volejbalistky VK Austin Vsetín zahájily uplynulou sobotu další sezónu. Na domácí palubovce sportovní haly Na Lapači přivítaly svého velkého rivala z Brna – Juliánova. S tímto soupeřem sehrávají tradičně velmi vyrovnaná utkání a bojují také o střed tabulky. Tyto předpoklady se naplnily i v úvodu nové sezóny a dvojutkání skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Juliánov byl soupeřem Vsetína v posledním  utkání uplynulé sezóny, a i když oběma soupeřům už v něm o nic nešlo a nemohli se nijak posunout v tabulce, bylo to velké drama. To nakonec skončilo výsledkem 3:2 a 2:3.

Trenér Vsetína Jiří Žůrek tak opět počítal s velmi vyrovnaným průběhem, což se i stalo. Vsetín nastoupil s novou posilou Zuzanou Bačůvkovou, ale bez zraněných Veličkové s Vavříkovou a také bez univerzálky Krchňákové, která byla svědkem na svatbě své sestry.

Brno přijelo také s několika novými posilami a tak hned od počátku byl vidět velmi vyrovnaný volejbal. Vsetín se ujal čtyřbodového vedení, ale už od poloviny první sady se stav vyrovnal a set tak došel do koncovky, v níž byly úspěšnější hráčky z jihu Moravy. Ve druhé sadě Vsetín stále dotahoval náskok soupeřek a nakonec prohrál 20:25. Ani za krajně nepříznivého stavu ale domácí tým nehodlal složit zbraně a v koncovce získal třetí sadu. V té chvíli se hra Brna začala rozpadat a nadšeně bojující Vsetíňanky vyhrály i čtvrtý set, a to výrazně 25:16. O vítězi utkání tedy rozhodoval pátý zkrácený set. Jeho stav byl vyrovnaný pouze prvních osm výměn, pak přišly na straně Vsetína zbytečné chyby a Brno se dostalo do náskoku 8:4 a nakonec vyhrálo 15:12.

Odveta přinesla opět velmi vyrovnaný souboj, který se musel divákům líbit. První sadu tentokrát získaly domácí hráčky nejtěsnějším možným rozdílem 25:23. Druhá sada patřila Brnu, které si hned na jejím počátku vytvořilo několikabodový náskok, který udrželo až do konce. Ve třetím setu Vsetín zabral, začal své soupeřky jasně přehrávat a vedl už desetibodovým rozdílem 14:4 a později 17:7. Pak však přišel nepochopitelný kolaps ve všech herních činnostech a sadu nakonec získal Juliánov poměrem 25:20. V tu chvíli byl Vsetín psychicky dole, ale naštěstí se z útlumu vzpamatoval a vítězstvím ve čtvrté sadě srovnal na 2:2. Na řadu tak opět přišel tie-break. V něm už domácí volejbalistky nepřipustily žádné drama, hned od počátku zvyšovaly svůj náskok a vyhrály jasně 15:8 a celkově 3:2.

Ze šesti možných bodů do tabulky tedy tři zůstaly na Vsetíně a tři putovaly do Brna.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: Na první utkání sezóny jsme předvedi velmi dobrý výkon a myslím si, že dělba bodů byla zasloužená. Musíme se ale vyvarovat podobných zkratů, jako ve třetí sadě druhého utkání. Jasně vyhraný set jsme nakonec ztratili a tento výpadek nás možná stál tříbodové vítězství. Naopak oceňuji, že holky ani za stavu 0:2 v prvním utkání a po zmiňovaném výbuchu ve třetí sadě odvety zápasy neodevzdaly a bojovným výkonem zajistily remízu. V dobrém světle se ukázala naše nová smečařka Zuzka Bačůvková, a to jak při útoku, tak i při obětavé hře v poli.

Sestava Vsetína: Daniela Adamcová, Zuzana Bačůvková, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Veronika Juřicová, Nikola Kostková, Jana Mikulajová, Natálie Štachová. Trenér: Jiří Žůrek

Následující sobotu vyrážejí volejbalistky Austinu do Oder.