Austin jasně zvítězil v Odrách

Volejbalistky VK Austin Vsetín sehrály uplynulou sobotu druhé kolo druhé ligy na půdě Oder. Domácí tým nedokázal celku z Valašska klást výraznější odpor a na Vsetín tak putovalo všech šest bodů za dvě jasná vítězství 3:0.

Odry – VK AUSTIN 0:3 (-21, -19, -19), 0:3 (-14, -15, -11)

Vsetín nastoupil v Odrách v základní sestavě a s liberem Martinou Žůrkovou. Po počátečním trošku rozpačitém výkonu začal své soupeřky postupně přehrávat. První sada byla ještě vcelku vyrovnaná, a to především z důvodu nevynucených chyb na straně Vsetína. Právě díky nim Odry držely se svými soupeřkami krok, ale Vsetín i tak vyhrál přesvědčivým rozdílem 25:21. V dalších dvou sadách domácí, jejichž nedůrazné útoky Vsetíňanky dokázaly dobře bránit, zaostávaly stále více, a Vsetín si tak dokráčel pro vítězství 3:0.

V odvetě se převaha Vsetína ještě více projevila a i přesto, že trenér Žůrek pustil do hry všechny hráčky z lavičky, Austin na palubovce dominoval. Se zvyšujícím se náskokem hráčky z Valašska stále více riskovaly na servisu, který se jim dařil a domácím přihravačkám naopak dělal velké problémy. Závěr utkání již byl exhibicí Austinu, při níž především Mikulajová svými tvrdými útoky ze středu sítě ničila domácí obranu. Výsledkem bylo hladké vítězství 3:0.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: Všechny hráčky podaly dneska velmi dobrý výkon. Jejich vysoká úspěšnost byla samozřejmě spojená i s tím, že soupeřky nekladly příliš odpor. My naopak dobře hráli v obraně a Odry nás překvapovaly jen občas svými nestandardními údery. Hráli jsme dobře, al naše skutečná výkonnost se projeví až se silnějšími soupeři.

Sestava Vsetína: Daniela Adamcová, Zuzana Bačůvková, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Veronika Juřicová, Jana Mikulajová, Martina Žůrková, Adéla Krchňáková. Trenér: Jiří Žůrek

Následující sobotu 20. října přivítají hráčky VK Austin na domácí palubovce haly Na Lapači Šlapanice. Začátek prvního utkání je již v 9 hodin. Odveta je naplánována kolem 13. hodiny. Po prvním zápase žen totiž přijde na řadu utkání krajského přeboru mužů mezi VK MEZ Vsetín a týmem z Napajedel.

Posledních 30 dnů: 151 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 2