Vsetínský Austin loupil body v Novém Jičíně

Další kolo druhé ligy žen přineslo souboj druhého Nového Jičína a třetího Austinu Vsetín. Jičíňanky na podzim na půdě Vsetína prohrály 2:3 a 1:3, a tak chtěly na domácí půdě zvízězit a upevnit si tak druhé místo v tabulce. Vsetín i přes podzimní výhru nebyl v tomto dvojutkání favoritem, ale hrál bez respektu, a v obou utkáních své soupeřky porazil shodně 3:1. V tabulce mu tak patří stále třetí příčka, ale na své soupeřky už ztrácí pouze dva body.

Nový Jičín - VK AUSTIN 1:3 (19, -18, -22, - 23), 1:3 (-22, -26, 12, -15)

Vsetín nastoupil v Jičíně v plné síle i s blokařkou Jasnou, která se do hry zapojila po dvojzápasové pauze zaviněné pracovními povinnostmi. Už před zápasem si celý tým řekl, že bude hrát bez respektu k v tabulce  výše postavenému soupeři a pokusí se napodobit výsledek z podzimu, kdy Austin na domácí půdě Jičíňanky dokonale překvapil a získal 5 bodů. Hra byla od počátku velmi vyrovnaná a až ve druhé půli setu se domácím podařilo odskočit na pětibodové vedení. Vsetínu se sice podařilo ztrátu snížit na jediný bod, ale pak opět následovala šňůra bodů Jičína, který se tak ujal vedení 1:0. Už první sada ale ukázala, že Austin dokáže soupeři úspěšně vzdorovat, což se potvrdilo hned vzápětí. Austin přitlačil na servisu, zlepšil obranu i útok, a vcelku jasně srovnal stav zápasu na 1:1. Třetí sada byla opět velmi vyrovnaná a téměř celý její průběh těsně vedly domácí hráčky. Vsetínu se podařilo v samém závěru vyrovnat na 20:20 a v koncovce jít do vedení 24:21. Jičín sice ještě získal jeden bod, ale Austin už si nenechal vítězství vzít a následný útok proměnil v zisk setu. Obdobný průběh měla i čtvrtá sada, a to včetně koncovky, která přinesla Vsetínu velkou radost v podobě výhry 3:1 a zisku prvních tří bodů do tabulky.

Do odvety nastoupil Vsetín nabuzen dopoledním vítězstvím, což se projevilo i v jeho hře, kdy se ujal vedení 8:3 a následně 14:5. Do koncovky vstupoval Austin s pohodovým vedením, které Jičín sice snížil na rozdíl dvou bodů, ale pak už přišel proměněný setball a výhra 25:22. Druhá sada byla opravdovým dramatem až do samotného konce. Po vyrovnaném průběhu set nakonec získal Vsetín poměrem 28:26. Třetí sada přinesla nápor domácích, které se nechtěly smířit z další ztrátou bodů. Po zlepšeném výkonu se Jičíňanky dostaly do jasného vedení a trenér Vsetína v té chvíli sáhnul do sestavy a nechal druhou část setu odpočívat první nahrávačku Evjákovou, kterou nahradila juniorka Štachová,  a také univerzálku Krchňákovou vystřídala zkušená Adamcová. Vsetín set nakonec prohrál vysokým rozdílem 13 bodů a Jičín tak snížil na 1:2. Do čtvrté sady se na hřiště opět vrátila Evjáková, Adamcová se přesunula na smečařskou pozici a smečařka Bačůvková na post univerzála. Tato změna týmu prospěla, o čem svědčí to, že se ujal vedení 6:0 a náskok si udržoval i nadále. Za jasného stavu 23:13 se na vsetínskou stranu vrátila mladá nahrávačka Štachová, která nakonec dovedla svůj tým k jednoznačnému vítězství 25:15 a zisku dalších třech cenných bodů do tabulky.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: Celý tým si dneska zaslouží velkou pochvalu. Všechny hráčky podaly opravdu kvalitní výkon, a to až na jediný výpadek ve třetím setu druhého utkání. Hned následující sadu však holky dokázaly zabrat a těžkého soupeře jasně porazit. Větší klid do našeho výkonu jistě vnesla Jasná. Především její kvalitní bloky nám v minulých dvou utkáních chyběly. Ale jak už jsem řekl, pochvalu zaslouží celé družstvo včetně hráček ze střídačky. Výsledek je o to cennější, že jsme si upevnili třetí příčku v tabulce a navíc se druhému Jičínu přiblížili na rozdíl pouhých dvou bodů.

Sestava Vsetína: Daniela Adamcová, Zuzana Bačůvková, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Nikola Kostková, Jana Mikulajová, Adéla Krchňáková, Natálie Štachová. Trenér: Jiří Žůrek