Žačky zahájily finále jedním vítězstvím

V sobotu 25. ledna absolvovaly starší žačky VK Austin Vsetín první turnaj pětičlenné finálové skupiny krajského přeboru. Jeho hostitelem byla Slovácká Slavia Uherské Hradiště. Naše děvčata sehrála čtyři utkání, z nichž jedno skončilo jejich vítězstvím. Svěřenkyně trenérky Lenky Michálkové vedla na tomto turnaji trenérka mladších žaček Martina Žůrková, neboť Lenka plnila své povinnosti v týmu žen, který hrál ve stejný den druholigové utkání v Lanškrouně.Po postupu Vsetína do finálové skupiny přeboru Zlínského kraje čekají děvčata celek tři turnaje. První se uskutečnil právě v Uherském Hradišti, další bude hostit 23. února Vsetín a třetí 16. března Brumov-Bylnice.V konkurenci nejlepších krajských týmů nastoupil Vsetín v prvním utkání proti Zlínu. Vsetíňanky působily zakřiknutě a nervózně. Z toho pramenila řada chyb, které soupeř samozřejmě využil. Zlín tak vyhrál 2:0. Ve druhém zápase byly našimi soupeřkami hráčky Brumova-Bylnice. Výkon Vsetína už byl daleko kvalitnější, ale přesto na soupeřky nestačil. I toto utkání Vsetín prohrál 0:2. Také třetí utkání s Uherským Hradištěm přineslo výhru soupeře v poměru 2:0. Vsetínské žačky se prvního vítězství dočkaly až v posledním utkání s Kroměříží A. Po vyrovnaném průběhu hry se utkání dostalo až do rozhodujícího tie-breaku, v němž měly Vsetíňanky v závěru větší štěstí a připsaly si tak do tabulky první body za výhru. „Na holkách byla zpočátku velmi vidět nervozita, která ale postupně ustupovala. V průběhu turnaje se jejich výkon zlepšoval a alespoň jednu výhru si určitě zasloužily. Na domácí půdě už budou vědět, do čeho jdou a určitě se jim bude dařit lépe,“ zhodnotila turnaj trenérka Žůrková s tím, že k dobrému výkonu jim jistě pomohou i diváci, kteří jsou tímto do sportovní haly Na Lapači srdečně zváni.

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 39 | Poslední den: 6