Volejbalistky Austinu začaly vítězně

Volejbalistky v prvním kole nového ročníku čekala velká neznámá v podobě nováčka soutěže. Z ní se vyklubal juniorský tým extraligového VK Prostějov, který tvořily hráčky, jež ještě na jaře hrály nejvyšší juniorskou soutěž.

Vsetín také nasadil do úvodního setu omlazenou sestavu. Na nahrávce dostala šanci Natálie Štachová a na bloku Anna Kabeláčová. První sada byla ve znamení nervozity a řady chyb, Vsetíňanky se také sžívaly s neznámým prostředím haly Národního sportovního centra, kde zatím ještě nehrály. Vše vyústilo v porážku Austinu poměrem 18:25. Ve druhé sadě se hra vyrovnala, za stavu 20:20 však přišly tři chyby Vsetína a domácí hráčky nakonec zvítězily 25:23. Za nepříznivého stavu 0:2 na sety sáhnul vsetínský trenér Jiří Žůrek do sestavy a vsadil na zkušenost. Na náhru nastoupila kapitánka Evjáková, Mikulajová se posunula ze smeče na blok a její místo zaujala Adamcová. To se ukázalo jako správný krok. Hned v následující sadě totiž začaly Vsetíňanky své soupeřky jasně přehrávat. Po setech 25:14 a 25:12 zápas zamířil do tiebreaku, v němž Austin opět dominoval a dokonal tak obrat, když zvítězil 15:8 a celkově 3:2.

Odveta byla zcela jasnou záležitostí Vsetína. Ke kvalitním výkonům se rozehrály především Klimešová, Jasná a Mikulajová. Trenér Žůrek dal opět možnost i mladým hráčkám, které se na rozdíl od ranního utkání uklidnily a podaly výkon, za který se nemusí stydět. Vsetín postupně vyzkoušel více možností sestav a na hřišti se vystřídaly všechny hráčky. Prostějov se jen těžko bránil útokům Austinu podporovaným kvalitním servisem a dobrou obranou v poli. Za necelou hodinu tak bylo hotovo a na Vsetín putovaly další tři body.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Ranní utkání bylo z naší strany v úvodních dvou setech velmi nervózní, a to nejen ze strany mladých hráček. Nakonec jsme to zvládli a vyhráli. V odvetě domácí tým příliš nekladl odpor, naše mládí se také zklidnilo a splnilo očekávání. Své místo na hřišti tak určitě bude mít i v dalších zápasech.

Sestava Vsetína: Daniela Adamcová, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Anna Kabeláčová, Michaela Klimešová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Natálie Štachová, Martina Žůrková. Trenér: Jiří Žůrek.

Příští sobotu zajíždí Vsetín na palubovku Oder. Doma se představí až 19. října v utkání s Kylešovicemi.

Posledních 30 dnů: 153 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 5