Opava byla nad síly Austinu

Volejbalistky VK Austin Vsetín hrály uplynulou sobotu další dvojutkání II. ligy na palubovce vítěze uplynulého ročníku soutěže SK P.E.M.A. Opava. Ačkoli v obou utkáních získal Vsetín první sadu, nakonec odjížděl domů bez bodu. Opavanky využily svých zkušeností, vyhrály dvakrát 3:1 a vystřídaly Vsetín v čele tabulky. Austin se propadl na čtvrtou příčku.

P.E.M.A Opava - VK AUSTIN 3:1 (-23, 12, 13, 16), 3:1 (-20, 8, 15, 16)

Opava vyrukovala na Vsetín v nejsilnější možné sestavě a na palubovce to bylo vidět hned od počátku utkání. Domáci volejbalistky se ujaly vedení, které si udržovaly až do koncovky. Vsetín se však držel a v samotném závěru setu hlavně díky kvalitními servisu Mikulajové stav otočil a zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem 25:23. To domácí vyburcovalo k ještě kvalitnějšímu výkonu. Vsetín udržel se soupeřem krok do stavu 7:8, pak však následovala smršť bodů Opavy, která najednou vedla 19:8. Následně se hra vyrovnala, ale domácí už dotáhli sadu do vítězného konce. Třetí dějství přineslo drtivý nástup Opavy, která se ujala vedení 12:1. Vsetín v této fázi utkání vůbec nenacházel recept na obranu domácích a naopak Opavankám vycházelo vše, nač sáhly, a vyhrály 25:13. Hráčky Austinu ve čtvrté sadě ještě bojovaly o vyrovnání a možnost tie-breaku, ale od stavu 12:11 je domácí opět začaly převyšovat, set vyhrály 25:16 a celkově 3:1.

Odveta začala lépe pro Vsetín, který částečně pozměnil základní sestavu a domácí zaskočil rychlejší hrou. Zvláště v koncovce první sady se Austinu dařilo a zvítězil 25:20. Pak se však opakoval scénář z ranního utkání. Opava začala hrát hru plnou zálivek a umístěných technických úderů, která Vsetínu vůbec neseděla. Výsledkem byl obrat ve vývoji a jasné vítězství v dalších třech sadách, jemuž nezabránilo ani střídání v sestavě Austinu. Domácí tedy zvítězili 3:1 a Vsetín odjížděl domů bez zisku bodů.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Opava je již několikátý rok po sobě lídrem soutěže a podle toho hra vypadala. Loni jsme sice s tímto soupeřem měli vyrovnanou bilanci, ale tentokrát byl nad naše síly. Absolutně jsme se nevyrovnali s hrou Opavanek, v níž střídaly tvrdé útoky s množstvím i opakovaných úlivek. Naopak nám se nedařilo využívat našich předností a postupně jsme ztráceli půdu pod nohama. Snad se z této kruté porážky rychle oklepeme a příští týden podáme doma lepší výkon. Nečeká nás ale lehký soupeř, přijede totiž loňský stříbrný celek tabulky Nový Jičín. Věříme, že nám pomohou i naši fanoušci.

Sestava Vsetína: Tereza Barošová, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Anna Kabeláčová, Michaela Klimešová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Natálie Štachová, Martina Žůrková. Trenér: Jiří Žůrek.

V dalšímu utkání přivítají vsetínské volejbalistky v sobotu 9. listopadu v hale Na Lapači celek Nového Jičína. První utkání začína v 10 a druhé ve 12.30 hodin

Posledních 30 dnů: 151 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 2