Z Brna nedovezly ženy překvapivě ani bod

Brněnské hráčky zatím držely poslední devátou příčku a proto papírově to měl být jasný výsledek. Jenže opak byl skutečností. Vyrovnanost  obou soupeřů dokazuje čas odehraných setů, které až na jednu výjimku trvaly v průměru 25 minut. Utkání začalo opatrně,  oba soupeři vyčkávali, čím se předvede ten druhý a jaký herní styl se dá očekávat. V polovině setu přidali domácí hráčky na důrazu, získaly několik bodů navíc a ty udržely až do koncovky. A zbytek utkání byl stále shodný – vsetínské hráčky doslova „bušily“ do soupeře, ale ten jim to neustále vracel zpět. Snad nebyl jediný míč, na který by si brněnské hráčky alespoň nesáhly. Za stavu 16:18 se domácím podařilo získat 5 bodů v řadě a koncovku si opět pohlídaly. Ve třetím setu, za stavu 12:12 se totéž povedlo Austinu a i když soupeř získal pouhých 16 bodů, celý set trval celých 23 minut. Poslední čtvrtý set pak Brno utrhlo za stavu 13:12 pěti body v řadě.

A úporná bitva pokračovala i v druhém zápase. Přesto, že domácí hráčky celý první set jen dotahovaly, poslední tři útoky proměnily a nejtěsnějším rozdílem získaly úvodní sadu. Další „šňůru“ bodů si domácí hráčky připsaly za stavu 18:18 ve druhém setu, kdy zabodovala podáním především domácí kapitánka. Opět se nedařilo pokládat body z útoků, brněnské hráčky velice dobře bránily jak blokem na síti, tak v poli, sbíraly úlivky, do hry vracely nadražené míče. Navíc se snažily ze všech pozic útočit, minimálně chybovaly a tato hra jim zcela vycházela. V úvodu třetího setu již vedly 12:6, pak ale na podání zaúřadovala kapitánka Austinu Evjáková. Dva přímé body na úvod a dalších 8 v řadě obrátilo vývoj setu a již se zdálo, že ze zápasu bude další drama. Vsetín vedl dokonce 21:17, pak na podání opět nastoupila domácí kapitánka, po jejím podání hostující hráčky chybovaly nebo nedokázaly dostatečně tvrdě zaútočit a ztratily i tento set a celé utkání.

Výsledek utkání:

Zápas        1:3  (-20,-19,16,-19)
Zápas        0:3  (-23, -19, -22)

Utkání odehrály – Evjáková, Adamcová, Hrachovcová, Jelínková, Jasná, Veličková, Kamasová, Kostková, Michálková.

Názor trenérské dvojice Pavlica-Žůrek

Tentokrát nás soupeř zaskočil perfektně organizovanou obranou, na jejíž překonání jsme nenašli žádnou účinnou zbraň. Pokud jsme se vyhnuly blokům, míč skončil v postavení obrany, nadražené míče a úlivky hráčky vychytaly v poli. Přes pevné a dobře postavené bloky se nedalo projít, vytloukat je do bloku se nám tolik nedařilo.  Přitom brňanky hrály na hranici rizika jak při podání, tak v útoku. Oboustranně každý bod znamenal několik výměn, a proto se obě utkání hodně časově natahovala. Je s podivem, že s takovým výkonem byly na poslední příčce tabulky. Našim holkám nelze upřít snahu, bojovnost, hrály jsme dobře, ale hráčky Juliánova  byly tentokrát lepší.