Derby pro Vsetín

Další kolo krajského přeboru žen přineslo derby Austinu s Hošťálkovou. Tento dvojzápas se původně měl hrát na Vsetíně, ale nakonec se odehrál v pátek 1. prosince v podvečer na půdě Hošťálkové. Čekal se vyrovnaný boj, neboť oba týmy se dobře znají a jsou také sousedy v tabulce. A tak tomu i bylo. Vsetín nakonec potvrdil roli mírného favorita a vyhrál dvakrát 3:1.

VK AUSTIN – Hošťálková 3:1 (-18, 10, 13, 16), 3:1 (21, -19, 17, 14)

Do prvního utkání vstoupila lépe Hošťálková, které v úvodní sadě vycházelo vše, nač sáhla, naopak Austin se dopouštěl velkého množství nevynucených chyb ve všech herních činnostech. Do druhé sady už Vsetíňanky vstupovaly soustředěné a s vědomím, že se „to samo nevyhraje“, začaly bojovat a v tu chvíli byly lepším celkem na hřišti. Další tři sety a celkové vítězství 3:1 tak putovalo na Vsetín.

Do odvety vstupoval Austin s vědomím, že nesmí soupeřky podcenit a první sadu ovládl poměrem 25:21. Hra však byla v tuto dobu vyrovnaná a Hošťálková kladla poměrně účinný odpor. Vsetínské útočnice měly problém prosadit se především proti dobře postavenému bloku. To se opakovalo i ve druhém setu, v němž navíc začaly hráčky Austinu opět kupit nevynucené chyby. Výsledkem bylo srovnání stavu na 1:1. Vsetín tak musel znovu začít od začátku, soustředit se na každý míč a na každý zákrok. To přineslo zaslouženou převahu korunovanou výhrou v dalších dvou sadách a také další tři body do tabulky za vítězství 3:1.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Úvod prvního utkání naše hráčky trošku podcenily a výsledkem byla prohra. Pak se však naštěstí dostaly do standardního herního rytmu a soupeřky přehrály. Obdobný průběh mělo i druhé utkání, kde náš výpadek přišel ve druhé sadě. Holky jsou mladé a pokud nehrají opravdu naplno a soustředěně, přichází spousta nevynucených chyb. Naštěstí jsme se z tohoto stavu dokázali v obou utkáních zvednout.

Sestava Vsetína: Adéla Krchňáková, Petra Evjáková, Nela Rýzová, Vendula Bilíková, Viktorie Škubalová, Agáta Adamcová, Nikola Holubcová, Dáša Shaposhnyk, Martina Žůrková, libero: Maryna Hnátková.

K dalšímu kolu krajského přeboru nastoupí ženy 13. ledna, kdy v domácím prostředí přivítají od 10 a 13 hodin Nivnici.

Posledních 30 dnů: 151 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 2