Juniorky doma remizovaly, pak podlehly Valmezu

V neděli 7. ledna zahájily juniorky VK Austin druhou polovinu sezony, ve které jim zatím patří druhá příčka tabulky. V domácím prostředí remizovaly s v tabulce třetí Kroměříží. O týden později zajížděly na půdu lídra soutěže Valašského Meziříčí, odkud i přes dobrý výkon odjely poraženy.

Dvojutkání proti Kroměříži přineslo v prvním utkání převahu Vsetína, která byla korunována úspěchem a domácí se v něm radovaly z vítězství 3:0. Kdo by si myslel, že se bude ranní scénář opakovat i v odvetě, velmi by se mýlil. Za Vsetín sice nastoupila stejná děvčata, ale jejich výkon byl zcela odlišný. Děvčata se dopouštěla řady nevynucených chyb a zcela přenechala herní iniciativu soupeři. Ten toho využil a oplatil domácím dopolední porážku ve třech setech.

Do Valašského Meziříčí, které je jasným lídrem tabulky, nepoznal ještě hořkost porážky a jediné dva sety v celém dosavadním průběhu soutěže mu na podzim sebraly právě naše dívky (1:3, 1:3), vyrazil Vsetín posílen o tři hráčky, jež už oblékají dres ženského týmu. V dopoledním utkání byl k vidění velmi pěkný volejbal plný dramatických výměn. Po jasně prohraném prvním setu se hra vyrovnala a rozhodovalo se až v koncovkách, kdy však byl vždy úspěšnější domácí celek a zvítězil 3:0. Do odvety provedli trenéři obou týmů několik změn, hra byla opět velmi vyrovnaná, ale výsledek byl stejný – Valašské Meziříčí zůstává stále neporažené po výhře 3:0.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Utkání s Kroměříží je těžké jakkoli komentovat, v prvním jsme plnili vše co jsme měli, ve druhém pak naopak téměř nic. K tomu se přidalo velké množství individuálních chyb. Dvojutkání s Meziříčím bylo důstojným měřením sil prvního a druhého celku tabulky. I přes prohru jsem s výkonem holek spokojen, i když jej provázely stále se opakující chybičky, především při dodržování obranného postavení. Společně s trenérem domácích jsme se shodli na tom, že to byly velmi kvalitní zápasy. Naše holky navíc mohly srovnat svoje individuální činnosti s děvčaty Meziříčí a viděly, kde mají slabiny a na čem musíme do budoucna pracovat.

V dalším kole krajského přeboru se juniorky VK Austin představí na domácí palubovce haly Na Lapači, a to v neděli 21. ledna od 10 a 13 hodin, kdy přivítají celek Nivnice.

Posledních 30 dnů: 159 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 0