Vsetín ztratil v Napajedlech pouze set

Ženy vyrazily k dalšímu utkání krajského přeboru do Napajedel. V prvním utkání jednoznačně zvítězily, ve druhém ztratily první sadu, ale další tři sety dokázaly vyhrát. Připsaly si tak plný počet bodů do tabulky.

Napajedla - VK AUSTIN 0:3 (-21,-18,-20), 1:3 (24,-15, -19,-19)

V úvodu první sady držely domácí hráčky se Vsetínem krok a dokonce vedly několikabodovým rozdílem, za čímž lze hledat především spoustu nevynucených chyb na straně hostujícího týmu. Postupně se však hráčky Austinu dostávaly do hry, dokázaly první sadu otočit a získat ji ve svůj prospěch. V dalších dvou sadách si udržovaly několikabodový náskok i díky kvalitnímu servisu a dotáhly zápas do vítězného konce po výsledku 3:0. Do hry se od druhé poloviny druhé sady dostaly i hráčky z lavičky, když na nahrávce nahradila Nelu Rýzovou Vlada Sirenko a na smeči Adélu Krchňákovou Viki Škubalová.

Do odvety nastoupil Vsetín pod dojmem vyhraného zápasu velmi laxně. Domácí hráčky vycítily šanci, na útoku šly do rizika, což jim vycházelo. Vsetín naopak opět kupil chyby, v půli setu se navíc zranila blokařka Vendy Bilíková. Hosté tak dohrávali v nestandardní sestavě a i když v koncovce dotahovali, zvrátit stav se jim už nepodařilo. Od druhé sady nastoupila na nahrávce Sirenko a první nahrávačka Rýzová zamířila na blokařský post. Druhou sadu Vsetín získal velmi jasně po výsledku 25:15, hráčky se uklidnily, a i když se hra v dalším průběhu vcelku vyrovnala, třetí i čtvrtá sada patřila hostům. Po výhře 3:1 tak putovaly všechny body na Valašsko.
Názor trenéra Jiřího Žůrka: První utkání bylo zpočátku plné chyb, ale holky se naštěstí rychle dostaly do hry a vyhrály přesvědčivě 3:0. Druhé utkání začalo z naší strany nesoustředěně, což nás stálo set. Další tři už jsme sice získali, ale ve hře se stále potýkáme s opakujícími se taktickými chybami, hráčky nejsou schopny dodržovat nastavený herní systém a postavení v obraně, a to nás stojí zbytečné body.

Sestava Vsetína: Adéla Krchňáková, Nela Rýzová, Vendula Bilíková, Viktorie Škubalová, Agáta Adamcová, Nikola Holubcová, Dáša Shaposhnyk, Vlada Sirenko, libero: Maryna Hnátková.

K dalšímu kolu krajského přeboru nastoupí ženy příští sobotu 27. ledna od 10 hodin doma proti Bojkovicím.