Ženy opět nezaváhaly

Ženský tým si v sobotu připsal další dvě jasná vítězství. Tentokrát v domácím prostředí převálcoval Bojkovice. Nezaváhalo však ani Uherské Hradiště a Austinu tak patří stále druhá příčka v tabulce krajského přeboru.

VK AUSTIN – Bojkovice 3:0 (14, 22, 11), 3:0 (9, 18, 14)

Bojkovice dorazily na Lapač pouze se šesti hráčkami, Vsetín však nastoupil také oslaben, takže nebylo jasné, jak se bude utkání vyvíjet. Na nahrávce nastoupila juniorka Vlada Sirenko, první nahrávačka Nela Rýzová totiž musela zaskočit za zraněnou spoluhráčku na postu blokařky. Po několika úvodních vyrovnaných výměnách Austin začal soupeře přehrávat a jasně získal první sadu. Ve druhé, kdy univerzálku Dášu Shaposhnyk vystřídala Viki Škubalová, byla hra vyrovnanější a Vsetíňanky podstatnou část setu dotahovaly drobný náskok soupeřek. V koncovce však prokázaly více umu a sadu získaly rozdílem tří bodů. Do třetího setu provedl trenér Jiří Žůrek změnu na postu nahrávačky, kam přišla zkušená Petra Evjáková. Pod její taktovkou Vsetín jasně vyhrál 25:11 a celkově 3:0.

Do odvety se na nahrávku vrátila Sirenko, na post smečařky nastoupila místo Agáty Adamcové Škubalová. Vsetín hned od počátku začal tlačit na soupeřky servisem a set jasně získal poměrem 25:9. V dalším průběhu zápasu došlo opětovně ke střídání hráček na různých postech, ale i přesto Austin dokráčel k jasnému vítězství 3:0.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Prokázali jsem jasnou převahu, když oba zápasy trvaly pod hodinu, druhý dokonce jen 50 minut. Ve hře se objevilo pár chyb, ale soupeř až na druhou sadu prvního zápasu příliš nekladl odpor. Mohl jsem si tak vyzkoušet různá složení týmu.

Sestava Vsetína: Adéla Krchňáková, Nela Rýzová, Petra Evjáková, Viktorie Škubalová, Agáta Adamcová, Nikola Holubcová, Dáša Shaposhnyk, Vlada Sirenko, libero: Magda Petřeková.

K dalšímu kolu krajského přeboru vyrazí hráčky VK Austin 10. února do Uherského Hradiště, s nímž se utkají v přímém souboji o čelo tabulky.