Boj o Zlínský kraj Vsetín nezvládl

Ženy vyrazily k dalšímu utkání krajského přeboru na půdu lídra tabulky Uherského Hradiště. Vsetíňanky okupující druhou příčku tabulky měly v případě úspěchu možnost dostat se na první místo. Očekával se tedy tuhý boj. A diváci se opravdu dočkali. I když oba zápasy skončily vítězstvím domácích 3:0, k vidění byly velmi vyrovnané bitvy, v nichž však vždy byly v závěru úspěšnější volejbalistky ze Slovácka.

Uherské Hradiště - VK AUSTIN 3:0 (22, 19, 25), 3:0 (24, 21, 24)

Vsetínu scházela v sestavě nemocná Agáta Adamcová, a tato absence byla na palubovce poznat hlavně na přihrávce a při útoku z kůlu. Zde musela zaskočit nahrávačka Nela Rýzová, která si sice vedla velmi dobře, ale přece jen nemohla svou kolegyni plnohodnotně nahradit. Vsetínu se i přesto podařilo zachytit nástup domácích hráček, ale celou první sadu dotahoval mírný náskok. Ten si Hradiště udrželo až do koncovky. Ve druhé i třetí sadě byl vidět vyrovnaný boj a především ve třetím setu to vypadalo, že jej Vsetín získá, když v koncovce vedl 23:21. Dopustil se však dvou chyb a dovolil domácím srovnat stav a po velmi dramatickém závěru Vsetíňanky nakonec prohrály 25:27 a celkově 0:3.

Do odvety provedl trenér Jiří Žůrek změnu na postu nahrávačky. Zkušenou Petru Evjákovou nahradila Vlada Sirenko, na univerzálu hrála místo Dáši Shaposhnyk Viki Škubalová a na post libera nastoupila místo Maryny Hnátkové další mladičká hráčka Magda Petřeková.

Hra byla opět velmi vyrovnaná, o čemž svědčí výsledky jednotlivých setů. Ve dvou sadách Vsetín sahal po vítězství, když vedl 23:21 a 23:20, ale stejně jako v prvním duelu se mu nepodařilo koncovku zvládnout a odešel poražen 0:3.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Dá se říci, že duel s Hradištěm byl zápasem sezony. Doma jsme s ním remizovali a v případě úspěchu bychom se vyhoupli do čela tabulky. Bylo vidět, že se utkaly dva nejlepší celky soutěže, bohužel pro nás byly domácí hráčky o chloupek lepší a zaslouženě vyhrály. My jsme bojovali, ale v klíčových okamžicích jsme vyrobili nějakou tu chybku, a ta nás vždy stála vítězství. Hradiště tak pravděpodobně zamíří do kvalifikace o druhou ligu, neboť se nedá předpokládat, že by do konce soutěže klopýtlo. My jsme ambice na postup letos neměli, ale i tak prohra mrzí. Musíme na sobě pracovat dál, máme velmi mladé družstvo, které nyní do ženské ligy ještě nepatří, ale budoucnost jistě má.

Sestava Vsetína: Adéla Krchňáková, Nela Rýzová, Vendula Bilíková, Viktorie Škubalová, Nikola Holubcová, Dáša Shaposhnyk, Vlada Sirenko, Maryna Hnátková, Petra Evjáková, Magda Petřeková.

K dalšímu kolu krajského přeboru nastoupí ženy až 3. března od 9 hodin doma proti Uherskému Brodu.

Galerie k aktualitě

Posledních 30 dnů: 159 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 0