Austin míří v Českém poháru mezi elitu

Předposlední díl letošního Českého poháru (ČP) věkové kategorie U20 se konal 23. – 24. března v Hradci Králové. Vsetíňanky v měření sil se sedmi soupeři v prostřední výkonnostní kategorii podaly opět velmi dobrý výkon a po dvou třetích místech v předchozích turnajích si ještě o jednu příčku polepšily. To znamená postup do elitní skupiny soutěže pro závěrečný turnaj ČP, který se uskuteční v polovině dubna.

Do Hradce Králové odjely hráčky v doprovodu trenérů Jiřího a Martiny Žůrkových opět už v pátek, aby se na sobotní náročný program mohly dobře vyspat. A bylo opravdu na co. Hned tři z jejich čtyř sobotních duelů se rozhodovaly až ve zkráceném třetím setu.

V Hradci hrály holky podruhé, a tak mohly opět jen tiše závidět místnímu klubu halu pro šest kurtů, kam se tentokrát sjely všechny tři skupiny poháru. Program byl nabitý a díky vyrovnanosti utkání se i náramně prodloužil. Poslední utkání dne měl hrát Vsetín s Plzní od 17 hodin, ale ve skutečnosti oba soupeři nastoupili až krátce před 20. hodinou a dohráli až po 21. hodině.

Ale pojďme postupně. V úvodním duelu hrál Austin proti Jablonci nad Nisou a po dramatické a úspěšné koncovce první sady získal i tu druhou a připsal si vítězství 2:0 (24,19).

Druhý zápas s Červeným Kostelcem byl stejně jako na minulém turnaji velmi vypjatý. První sadu získal soupeř, druhou naopak Vsetín. V rozhodujícím tie-breaku měli blíže k vítězství hráčky Kostelce, ale Austin v závěru zabojoval, dotáhnul několikabodovou ztrátu a nakonec vyhrál nejtěsnějším rozdílem dvou bodů 2:1 (-19,14,13).

Třetí duel přinesl boj s Náchodem, který sestoupil z elitní skupiny. Vsetínu se podařilo uspět v napínavé koncovce první sady. Druhý set patřil soupeři a rozhodoval tak opět tie-break. V něm si Vsetíňanky vybudovaly slibný náskok, když vedly 11:7. Ale ani toto vedení nestačilo a soupeř nakonec vývoj otočil. Výsledek zápasu tedy byl 1:2 (24,-20,-12).

Poslední sobotní utkání s Plzní (která taktéž sestoupil z elitní skupiny) mělo vysokou úroveň a lze říci, že bylo nejlepším výkonem Vsetína během víkendu. První sadu získal Austin, druhou pak Plzeň, která ve třetím setu potvrdila roli favorita a zvítězila. Vsetín tak odešel poražen 1:2 (-22,19,8), ale neměl se vůbec zač stydět. Svědčí o tom i fakt, že byl jediným týmem, kterému se během turnaje podařilo vzít Plzni set.

Do nedělního programu vstoupil Vsetín vítězným duelem s Novým Borem, který skončil vcelku jasně 2:0 (20,16).

Následovala bitva s Lanškrounem. V tomto utkání Vsetín vcelku snadno získal první sadu, ale pak přišlo uspokojení a ztráta koncentrace. Soupeř toho využil a srovnal na 1:1. Následoval opět tie-break a dramatická koncovka, kdy Austin dotahoval několikabodovou ztrátu a výsledek zvrátil ve svůj prospěch až v úplném závěru. Vyhrál tak 2:1 (17,-21,13).

Závěrečné utkání s Českou Třebovou Vsetíňanky zvládly a vyhrály 2:0 (20,21).

V celkovém hodnocení to znamenalo druhou příčku za suverénní Plzní s jednobodovým náskokem před třetím Náchodem.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Tento turnaj opravdu prověřil naše schopnosti po fyzické i psychické stránce. Některé hráčky navíc nastupovaly v neděli s drobným nachlazením, ale dokázaly se hecnout a bojovat. Mladé hráčky z týmu Lvíčat sice vzhledem k vyhrocenosti většiny utkání nedostaly příliš prostoru, ale pokud se šly do hry, svůj úkol splnily. Především Nika Jančíková drtila soupeře svým vynikajícím servisem. Ona i Klárka Hollzmullerová tak získaly další důležité zkušenosti. Ostatní holky musím za jejich výkon také pochválit, většina navíc nastupovala během turnaje na různých postech a prokázala svou univerzálnost.

Slavíme sice postup do elitní osmičky, ale přijímáme to zároveň s pokorou, neboť víme, co nás čeká. Každý získaný bod i set v bojích proti nejlepším celkům republiky bude pro nás za na závěrečném turnaji úspěchem.

Posledních 30 dnů: 151 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 2