AUSTIN přivezl ze Šlapanic pouze bod

V posledním letošním utkání druhé ligy žen ve volejbalu, které uzavřelo první polovinu soutěže, zajížděl  tým VK Austin na palubovku průběžně  třetích Šlapanic. Domácí  sice byly  favoritkami,  ale  Vsetín  po  vydařeném  druhém  utkání  s  druhou  Opavou  minulý víkend  věřil  v možný  zisk  bodů. Nakonec  si  na Valašsko  odvezl  pouhý  jeden  bodík  za prohru v tie-breaku druhého utkání.Šlapanice – VK Austin 3:0 (10, 16, 20), 3:2 (-14, 24, -24, 15, 11)

Do Šlapanic odjížděl vsetínský tým sice pouze s osmi hráčkami, ale i přesto s odhodláním bodovat. Domácí je však hned od začátku prvního utkání zcela přehrávaly. Vsetín se nemohl vyrovnat se servisem a následně si nemohl dobře připravit útok. A pokud i toto vyšlo, většinu z nich pokryl vynikající domácí blok. První sada tak skončila jednoznačně ve prospěch domácích a ani ve druhé se i přes změny v sestavě Vsetínu nevedlo o mnoho lépe. Třetí set už přinesl zcela vyrovnanou partii. Vsetínské hráčky začaly lépe přihrávat a prosazovat se i na síti. Do stavu 17:17 se oba týmy přetahovaly o každý bod. Pak však přišly tři nevynucené chyby na straně hostujícího týmu a Šlapanice dotáhly první utkání do vítězného konce.Odveta již přinesla vsetínským trenérům více radosti. Hráčky dopolední prohra nezlomila a od počátku podávaly velmi kvalitní výkon, v útoku se chytly především smečařky Jelínková s Adamcovou, kterým se v prvním zápase vůbec nedařilo. Výborně jim sekundovaly i blokařky Veličková s Jasnou. Domácí najednou nevěděly kam dříve a ani střídání jim ke zvratu v první sadě nepomohlo. Vsetín hrál dobře i v poli a vyhrál jednoznačně 25:14. Druhá sada se také vyvíjela lépe pro Vsetín, který si udržoval dvou až tříbodový náskok do samotné koncovky. Snad ztráta koncentrace pak způsobila dvě chyby na servisu, čehož domácí dokonale využily a nakonec vyhrály 26:24. Třetí sada byla opět zcela vyrovnanou bitvou, tentokrát se šťastnějším koncem pro Vsetín. Od čtvrté sady se ale už začala na vsetínských hráčkách projevovat únava a jejich výkon klesal, naopak přibývalo nevynucených chyb. Domácí tak vyrovnaly na 2:2 a o vítězi rozhodoval až tie-break. V něm vsetínské hráčky sice ještě sebraly všechny síly, které jim zbývaly, ale nakonec podlehly 11:15. Ze Šlapanic si tak Vsetín odvezl pouze jediný bod.

Názor trenérů Jiřího Žůrka a Bohdana Pavlici: Dopolední utkání se nám vůbec nepovedlo. Hlavně Adamcová, která po byla celou sezonu hlavní útočnou silou našeho týmu, se tentokrát neprosadila, a ostatní hráčky tento výpadek nedokázaly nahradit. Bohužel, na tomto postu nemáme odpovídající náhradu, která by, když se nedaří, mohla vystřídat. Druhý zápas byl z naší strany již daleko lepší. Škoda druhého setu, v němž jsme promarnili setball. Měli jsme na to, získat tři body. Pak už našim hráčkám začaly docházet síly. Na rozdíl od soupeřek jsme neměli množnost střídání, což se v koncovce projevilo. Opět jsme se ale přesvědčili, že můžeme hrát vyrovnanou partii i s předními celky tabulky.

Sestava Vsetína: Evjáková, Adamcová, Jelínková, Jasná, Veličková, Čalová, Michálková, Kamasová.

První polovinu soutěže VK Vsetín zakončil na šesté příčce. Do druhé půle II. ligy naskočí domácím utkáním s Univerzitou Olomouc B, které je na programu 10. ledna od 10 hodin ve sportovní hale Na Lapači.

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 39 | Poslední den: 6