VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Černá sobota druholigových žen

Druholigové volejbalistky VK Austin Vsetín zajížděly minulý víkend na palubovku Brna – Juliánova. I když postavení v tabulce a výsledek podzimního dvojutkání, v němž vsetínské hráčky zvítezily, stavěl do role papírových favoritů valašský celek, samotné hráčky věděly, že je nečeká snadné utkání. A to se i potvrdilo. Brňanky na vlastní půdě zvítězily v obou zápasech.

Juliánov – Vsetín 3:0 (25, 23, 19) a 3:1 (20, 23, -6, 9)

V loňském ročníku Vsetín sehrál v Brně velmi vyrovnaná utkání, ale v obou prohrál. Hráčky Vsetína proto tušily, že je ani tentokrát nečeká lehký úkol. A to se i potvrdilo. Domácí se do nich pustily nebojácně a hned zpočátku si vypracovaly několikabodový náskok. Vsetínu se hru podařilo srovnat až v samotném závěru setu, kdy se dokonce dostal i k setballu. Nakonec však byly šťastnější domácí hráčky a ve vypjaté koncovce zvítězily 27:25. I druhá sada byla velmi vyrovnaná a rozhodovala každá drobná chybička. I tentokrát se štěstí přiklonilo na stranu Brna, které zvítězilo 25:23. Dvě prohrané koncovky se pak promítly do psychiky vsetínských hráček. Ani několikeré střídání nepřineslo obrat a Vsetín tak prohrál třetí sadu 19:25 a celkově 0:3.

Do druhého utkání trenéři zamíchali sestavou a věřili, že tým předvede lepší výkon než v prvním zápase. Bohužel některé stěžejní hráčky sestavy nezastihl brněnský zápas v nejlepší formě a jejich body týmu chyběly. Neprosazovaly se především směčařky, proti kterým stály velmi dobře připravené bloky domácích a organizovaná obrana v poli. Průběh druhého zápasu tak připomínal ten první. Vsetín stále tahal za kratší konec a neustále pouze dotahoval. Do třetí sady trenéři přeskládali sestavu tak, že na smečařské pozici dokonce skončila blokařka Jasná. To se zdálo být dobrým tahem, neboť vše rázem začalo fungovat. Austin skvěle bránil, dařilo se mu i v poli a útočnice spolehlivě bodovaly na síti. Výsledkem byla jasná výhra 25:6. Vsetínské hráčky začaly věřit v obrat, ale ve čtvrté sadě se obraz hry dokonale otočil. Vsetín útočil, ale domácím se dařilo jejich smeče sbírat v poli a následně bodovat. V průběhu setu se pak přidaly nevynucené chyby na útoku a také chyby na přihráve servisu a Brno se nakonec radovalo z vítězství 25:9 a celkově 3:1.

Názor trenérů Jiřího Žůrka a Bohdana Pavlici: Na brněnské palubovce se nám už tradičně nedaří. Juliánov má velmi dobře organizovanou obranu a bodovat zde znamená hlavně kvalitně útočit. A to se našim smečařkám nepodařilo. Kromě jediného setu jsme byli neustále pod tlakem, z něhož jsme se nedokázali vymanit. Ani míchání se sestavou nepřineslo zvrat a Juliánov proto vyhrál zcela zaslouženě.

Sestava: Evjáková, Adamcová, Jasná, Krchňáková, Jelínková, Veličková, Čalová, Michálková, Hrachovcová, Nesvadbová.

Příští sobotu přivítá Austin Vsetín od 10 hodin na vlastní palubovce tým Přerova B.