VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
VK AUSTIN Vsetín
vkvsetin.sklub.cz

Opava byla nad síly Austinu

Opava byla nad síly Austinu

Volejbalistky VK Austin Vsetín hrály uplynulou sobotu další dvojutkání II. ligy na palubovce vítěze uplynulého ročníku soutěže SK P.E.M.A. Opava. Ačkoli v obou utkáních získal Vsetín první sadu, nakonec odjížděl domů bez bodu. Opavanky využily svých zkušeností, vyhrály dvakrát 3:1 a vystřídaly Vsetín v čele tabulky. Austin se propadl na čtvrtou příčku.

P.E.M.A Opava - VK AUSTIN 3:1 (-23, 12, 13, 16), 3:1 (-20, 8, 15, 16)

Opava vyrukovala na Vsetín v nejsilnější možné sestavě a na palubovce to bylo vidět hned od počátku utkání. Domáci volejbalistky se ujaly vedení, které si udržovaly až do koncovky. Vsetín se však držel a v samotném závěru setu hlavně díky kvalitními servisu Mikulajové stav otočil a zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem 25:23. To domácí vyburcovalo k ještě kvalitnějšímu výkonu. Vsetín udržel se soupeřem krok do stavu 7:8, pak však následovala smršť bodů Opavy, která najednou vedla 19:8. Následně se hra vyrovnala, ale domácí už dotáhli sadu do vítězného konce. Třetí dějství přineslo drtivý nástup Opavy, která se ujala vedení 12:1. Vsetín v této fázi utkání vůbec nenacházel recept na obranu domácích a naopak Opavankám vycházelo vše, nač sáhly, a vyhrály 25:13. Hráčky Austinu ve čtvrté sadě ještě bojovaly o vyrovnání a možnost tie-breaku, ale od stavu 12:11 je domácí opět začaly převyšovat, set vyhrály 25:16 a celkově 3:1.

Odveta začala lépe pro Vsetín, který částečně pozměnil základní sestavu a domácí zaskočil rychlejší hrou. Zvláště v koncovce první sady se Austinu dařilo a zvítězil 25:20. Pak se však opakoval scénář z ranního utkání. Opava začala hrát hru plnou zálivek a umístěných technických úderů, která Vsetínu vůbec neseděla. Výsledkem byl obrat ve vývoji a jasné vítězství v dalších třech sadách, jemuž nezabránilo ani střídání v sestavě Austinu. Domácí tedy zvítězili 3:1 a Vsetín odjížděl domů bez zisku bodů.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Opava je již několikátý rok po sobě lídrem soutěže a podle toho hra vypadala. Loni jsme sice s tímto soupeřem měli vyrovnanou bilanci, ale tentokrát byl nad naše síly. Absolutně jsme se nevyrovnali s hrou Opavanek, v níž střídaly tvrdé útoky s množstvím i opakovaných úlivek. Naopak nám se nedařilo využívat našich předností a postupně jsme ztráceli půdu pod nohama. Snad se z této kruté porážky rychle oklepeme a příští týden podáme doma lepší výkon. Nečeká nás ale lehký soupeř, přijede totiž loňský stříbrný celek tabulky Nový Jičín. Věříme, že nám pomohou i naši fanoušci.

Sestava Vsetína: Tereza Barošová, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Anna Kabeláčová, Michaela Klimešová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Natálie Štachová, Martina Žůrková. Trenér: Jiří Žůrek.

V dalšímu utkání přivítají vsetínské volejbalistky v sobotu 9. listopadu v hale Na Lapači celek Nového Jičína. První utkání začína v 10 a druhé ve 12.30 hodin

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 17960
Posledních 30 dnů: 109 | Posledních 7 dnů: 19 | Poslední den: 2

© 2020 VK AUSTIN Vsetín | Všechna práva vyhrazena | o.evjak@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne