VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
VK AUSTIN Vsetín
vkvsetin.sklub.cz

Vsetínské ženy urvaly šest bodů proti Přerovu

Vsetínské ženy urvaly šest bodů proti Přerovu

Hráčky VK Austin Vsetín odehrály další kolo II. ligy žen ve volejbalu na domácí palubovce. K odvetám přijelo  družstvo Přerova B, se kterým vsetínské hráčky bojují o umístění v první polovině tabulky. A vzájemná utkání se vyznačují velkou bojovností  i kvalitou ženského volejbalu. Ne jinak tomu bylo i v sobotních kláních.

Do prvního utkání vstoupily lépe domácí hráčky a po úvodních podáních nahrávačky Evjákové vedly 4:0. V této fázi setu sice náskok neudržely, vyrovnaný stav trval až do druhého technického oddechového času, pak však udeřily dobrým servisem i nekompromisním smečem a set získaly ve svůj prospěch. I v dalším průběhu tohoto utkání vsetínské hráčky lépe podávaly, úspěšně útočily a když přidaly i pozornou a obětavou obranu, v podobném vývoji zvítězily i v dalších dvou setech.

I druhý zápas ovládly v úvodu hráčky Austinu. V závěru setu pustili trenéři na palubovku i hráčky z lavičky a bez problémů dotáhly set do vítězného konce. Pozměněná sestavu pokračovala i v druhém setu, ale přestalo se dařit. Přerovské hráčky přitlačily na podání, zlepšily obranu, vsetínské hráčky naopak hůře přijímaly a z horších nahrávek se smečařky nedokázaly prosadit. V polovině setu se na palubovku vrátila univerzálka Kamasová, podařilo se náskok Přerova snížit, ale set již nezachránily.  Najednou byl na hřišti zcela jiný tým, zejména vsetínské smečařky nebodovaly a dopouštěly se nevynucených chyb. I úvod třetího setu vládly přerovské hráčky. Až po druhém timeoutu se Vsetínu podařilo získat několik bodů v řadě a to rozhodlo v získání třetího setu v poměru 26:24. V polovině čtvrtého setu se opět hráčkám Vsetína podařilo uhrát několik bodů v řadě a do naprosté koncovky vstupovaly s výhodou. Přerovské hráčky začaly riskovat, podařilo se jim srovnat na stav 24:24, ale poslední dva míče lépe uhrálo domácí hráčky a zvítězily opět v poměru 26:24. Všech šest bodů do průběžné tabulky tak zůstalo na domácí palubovce.

Oba celky předvedly v těchto utkáních pěkné volejbalové výměny, od tvrdých nekompromisních smečů, úspěšných bloků, technických úderů, po obětavé zákroky v poli ve kterých vynikalo hlavně libero Michálková, kdy se do hry vracely již ztracené míče. Tyto zákroky ocenili i přítomní fanoušci, kteří mohutným potleskem ocenily hru obou celků. Navíc všechny potěšila výhra domácího družstva.

Výsledek utkání:

1 utkání    3:0 (19,19,18)

2 utkání    3:1 (19,-15,24,24)

Utkání odehrály: Evjáková, Kamasová, Krchňáková, Adamcová, Jelínková, Čalová, Jasná, Veličková, Nesvadbová, Michálková.

Názor trenérské dvojice Pavlica – Žůrek

Po výbuchu v utkání s Juliánovem jsme se obávali výkonu našich hráček. Přerov je hodně zkušený tým který nedovolí podcenění nebo slabší výkon. Naše hráčky naštěstí na prohru z minulého týdně otřepaly k dobrému výkonu. I když první zápas vypadá z pohledu výsledku jednoznačně, šlo o naprosto vyrovnanou partii. Šlo jen o to, kdo udělá o několik chyb navíc. A tentokrát jsme to nebyli my. Po získání úvodního sedu v druhém utkání jsme riskli postavení dosud nehrajících hráček do utkání, ale tento tah nám nevyšel. Přerovské soupeřky změny okamžitě využily ve svůj prospěch, přitlačily na podání a než naše hráčky stačily zareagovat, set jsme zbytečně ztratily. Naštěstí jsme opět zabrali a byli úspěšní v koncovkách. Získané body jsou důležité, protože střed tabulky je naprosto vyrovnaný a o umístění bude rozhodovat každý bod.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 18083
Posledních 30 dnů: 125 | Posledních 7 dnů: 36 | Poslední den: 1

© 2020 VK AUSTIN Vsetín | Všechna práva vyhrazena | o.evjak@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne